Özgürlük Kıvılcımının Parladığı Gün

Bugünü hiç unutmayacağım. Bugün nihayet bir kıvılcım parladı, binlerce insan akın akın Taksim'de; diğer şehirlerde binlerce insan ayakta. Polis günlerdir sabahından 5'inden akşama kadar "parkta oturup kitap okuyan, şarkı söyleyen insanları" başbakanın emriyle GAZLIYOR. Ağır yaralılar ve ölüler var. Hükümet "orantısız güç kullanılmadı" diye yalan söylüyor, ama artık geçmiş olsun. Bütün dünyanın gündemine taşındı Gezi Parkı Direnişi. Kimseyi kandıramazlar.

Başbakan ferman buyurdu, karar verdik yapacağız dedi, AVM olacak dedi. İstanbullular parkı korumaya aldılar. Taş atılmadı, slogan atılmadı, camlar kırılmadı, SADECE ŞARKILAR SÖYLENDİ, Okan Bayülgen kitap okudu... Ve polis canavarı vargücüyle, biber gazıyla, plastik mermileriyle, ses bombaları ile bu insanlara SALDIRDI. Panzerin ezdiği bir genç kız öldü. Onlarca yaralı. Çocuk, kadın, yaşlı genç dinlemediler. Saldırdılar. Ne oluğunu anlamayan, acıyla kavrulan sokak hayvanları telef oldu. Çevre oteller yaralılara kapılarını açtı, ama Starbucks kepenk kapattı. Perakende firmaları "Gezi'de AVM olursa biz orada yer almayız" mesajları verdiler.

Ve polisler hiç durmadan gaz sıktılar, bomba attılar. Ama artık kıvılcım parladı. DİRENİŞ başladı! Onbinler sokaklarda, her yerde Hükümet İstifa sesleri... Bu sadece Gezi Parkı'nın isyanı değil, 2 ayyaş lafının, Reyhanlının, kutlanmayan 19 Mayısların isyanı.

Sonunda ne olursa olsun, ben bugünü, yeniden umut etmeye cesaret edebildiğim gün olarak anımsayacağım. .

Bu bizim baharımız, bizim yazımız olsun!

Bu kıvılcımı tutuşturalım! Özgürlük ateşini yakalım!

Yorumlar

  1. Bugün orada olamadığım için utanıyorum.
    Bugün, hayatımda çaresizliği dibine dek yaşadığım nadir günlerden biri oldu.
    Bugün orada olmak, ciğerime-gözüme gaz dolarken özgür bir gelecek için dimdik durmak isterdim.
    İçim acıyor, çünkü Taksim 1 kişi eksik Judy'm :(

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yaz ki muhabbet olsun.

Popüler Yayınlar