16 Haziran 2013 Pazar

15 HAZİRAN GECESİ

Cumartesi akşamı Gezi parkı kadın erkek, çoluk çocuk, yaşlı, genç doluyken; görülmemiş canilikte bir saldırı başlattı çevik kuvvet. Basının parka girmesi engellendi. Parkın reviri basıldı, doktorlar gözaltına alındı. Divan Otele sığınan kadın ve çocuklara gaz bombaları atıldı. Ambulansların geçmesine izin verilmedi. Evlerinde insanlar gazla zehirlendiler. Parkta kuş, kedi, köpek kalmadı zaten, telef oldular. Sonra Vali çıkıp yüzümüze bakarak yalanlar söyledi.

Onlar saldırdıkça Türkiye uyandı, Türkiye ayağa kalktı. Bu bir sivil direnişti başından beri. Ve bunun önünde duramayacaksınız. Titreyin zalimler.

Parkın içine saldırı anı:
Divan Otele saldırı anı


Otelde çocuklar


Yaralıların sığındığı Divan Otele gazla saldırı


Parktaki marjinal gruptan biri! Gazdan boğulan bir çocuk! Parkta çocuklar oyun oynuyordu, çocukların kafasına gaz bombaları atıldı!!!

Parktaki dilek ağacını yaktı polisKafasına gaz bombası yiyen Can Dündar'ın yazısı : REVİRE BİBER GAZI

Reuters fotoğrafları : http://www.reuters.com/news/pictures/slideshow?articleId=USBRE9590QA20130615#a=8

Savaş esiri mi bu çocuklar?
Gözaltına alınanlar nerede?

3 yorum:

 1. Aslı Selam, yaşananlar hem çok acı hem de umut verici, ambivalant duygular içindeyiz. Ben bu 90 jenarasyonundan çok ümitliyim.Twitterda beni listene alırsan mutlu olurum. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hemen takipledim:)
   Ve evet, bütün olan bitene rağmen artık çok daha umutluyum, güzel şeylerin olacağına inanıyorum artık.

   Sil
 2. bugün miting görüntülerini izledikten sonra , hele de facebook'ta dolaşan o görüntülerde "ben onun .ötünün kılıyım" diyen şuursuz kadını gördükten sonra umudumu yitirdim. uyuyanlar horul horul uyumaya devam ediyorlar, maşallah bulundukları noktadan bir milim ileri gidememişler, idrak yolları hala kapalı. biz yine kendi kendimizi gaza getiriyoruz gibi bir his var içimde:(((((((((((

  YanıtlaSil

Yaz ki muhabbet olsun.