OKUYALIM BU YAZIYI


Bir Devrimin Mimari Şifreleri
Alkol yasası gibi yeri geldiğinde referans verdiğiniz Avrupa gibi niteliğe önem veren tüm ülkeler, mimari rüküşlüğünüz ve şehircilik facialarınızı gözleri açık ve üzülerek seyrediyorlar. Görgüsüzlüğünüz ve kibriniz dünya çapında ün saldı. Ne yazık ki tüm gücünüzle kentlerimizi, coğrafyamızı, doğamızı mahvettiğinizde iş işten geçmiş olacak. Sonuçta rant faizi ve gayrimenkul lobisi ile birlikte çirkinleştirdiğiniz kentlerdeki kartonpiyerlerle süslü uyduruk kopya bir camiden sizi ebediyete uğurlayacağız. Hatalarınızı düzeltmek şu anda Gezi Parkı'nda direnen yeni nesile düşecek.


Gezi'de çekmiştim bu fotoyu, direnişin başında

Yorumlar

 1. Bu da bir direniş öyküsü. Bugün yazdım:
  http://hayalmeyalbuschra.blogspot.com/2013/06/bir-direnis-oykusu.html

  Direnişe kesinlikle destek vermiyorum. çünkü: "DİRENİŞ; dünyayı arkana alıp Anadolu'ya meydan okumak değil, Anadolu'yu arkana alıp dünyaya meydan okumaktır." sözünü sevmiştim :)

  YanıtlaSil
 2. Hee bir de ekleyim, gelip burada bi'sürü şeyler yayınlayıp ahkam falan da kesecek değilim. Konuyla ilgili düşüncemi belirttim. Daha da bi'şey yazmam konuyla ilgili. Zira ben çok sıkıldım yazımda da bahsettiğim gibi :))

  YanıtlaSil
 3. Yazına baktım,biri sana "yaz" demiş sende olayların başından beri orada olmayan medya'dan bir şeyler toplamışsın.Aslında şu yorumun bile bir acz göstergesi.İlk defa o kadar büyük bir medya gücü ile halk kandırılamadı,ilk defa hiç bir parti ve örgütle alakası olmayan teyzeleri bile sokağa döktünüz.Ne yazık ki korkunç bir cehalet içindesiniz ama bunu da bilemeyecek kadar cahilsiniz.Bak burada bile yazdığın -ve eminim kendince çok zeki bulduğun-yazının reklamını özgürce yapabiliyorsun,çünkü dikta rejimine karşı olan insanlarlasın.Keşke kucaktan kucağa gezip kalan az bi beyninizi de bıraktığınız cemaat yuvaları yerine biraz bu insanları dinleseniz.Şimdi sen islamiyeti savunuyorsun ama bir islam ülkesinde iç savaş çıkartmayı isteyen bir liderin peşindesin,şimdi sen islamiyeti savunuyorsun ama islam'ın en büyük düşmanı yahudilerdir denilen bir din'de yahudi onur ödüllü bir adamı savunuyorsun,şimdi sen islamı savunuyorsun ama iktidarı boyunca cami'lerin altını ticarethaneye çeviren bir adamı savunuyorsun,şimdi sen islamiyeti savunuyorsun ama bir hristiyan ülkesinde hristiyan yeşil kartıyla yaşayan ve islamın 5 farzı olan hacca gidememiş bir adama dini lider diyorsun,şimdi sen islamiyeti savunuyorsun Müslüman Irak'lı kadınlara tecavüz edip katleden abd askerinin evine sağ salim dönmesi için dua ettiğini söyleyen bir adamı savunuyorsunşimdi sen islamı savunuyorsun ama ismini hristiyan lisanı olan ingilizceyi kullanarak "Buschra"diye yazıyorsun.Koskoca din'i bir kumaşa indirgeyip bir de "kabataş'ta başımdan almaya çalıştırlar,beni dövdüler"diye yalan yazılar yazıyorsun.Ben sana hatırlatayım;

  Yalan söylemek büyük günahtır. Bir âyet-i kerime meali şöyledir:
  (Yalan söyleyenler, iftira edenler, ancak Allahü teâlânın âyetlerine inanmayanlardır. İşte onlar, yalancıların ta kendileridir.) [Nahl 105]

  Yalan, günahların en çirkini, ayıpların en fenası, kalbleri karartan bütün kötülüklerin başıdır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
  (Yalan, nifak kapılarından biridir.) [İbni Adiy]

  (Mümin, her hataya düşebilir, ama hainlik yapamaz ve yalan söyleyemez.) [Bezzar]

  İslam'a karşı geliyorsun.Biliyor musun gezi'de GERÇEK müslümanlar namaz kılarken insanlar onlara şemsiye tuttu.Özgürlük nedir bilir misin?Bu insanların savunduğu şey; bir kadın olarak senin kaç çocuk doğuracağına,ev de folluk olarak oturup oturmayacağına karışan;güdümlü yargısıyla sana tecavüz eden adamı salanlara karşı.Demişsin ya Anadolu'yu arkasına almak diye.Sen hiç merak etme;seni yalanlarıyla oyalarken Anadolu'yu peşkeş çeken,Apo itiyle pazarlık yapanlara karşı anadolu dimdik.Şimdi evladım;kendi bloğunda "ühühüh bize koyun diyollaaaaa" diye ağla ve kendin gibilerle çal-oyna.Burası gezi alanı ve kazlıçeşme-gezi farkı nedir bilir misin? Zeka'dır.Mevcut olana baktığımızda;burada sadece üzülürsün Buschra'cık!

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yaz ki muhabbet olsun.

Popüler Yayınlar