12 Ocak 2013 Cumartesi

Kızçelerle Doğumgünü Eğlencesi

Yahu ne haftaydı ama? Ne oldu demeyin, İstanbul'a kar yağdı dostlar :)) Günler öncesinden "afet geliyor aman aman" diye ortalığı feverana verdiler, Pazartesi sabahı gözlerimi korkuyla açtım, ne göreyim? Afet gelmemiş! :))  Böylece tıngır mıngır işe gittik, yolda çeşitli noktalarda konuşlanmış kar küreme ve tuzlama araçlarını görünce meraklandım tabii. Beklenen yağış ise o akşam başladı.

Kar yağınca hava da soğudu, hele Çarşamba, Perşembe sabah kalktığımda hava -4 dereceydi, kaldırımlar hep buz oldu, ben de düşüp bir yerlerimi kırmaktan çok korktuğum için yüreğim ağzımda gidip geldim işe. Ama yollar açıktı, rahat rahat gittik, bir tek şirketin yokuşu felaketti, ara sokak diye kepçe girmemiş herhalde? Bizim kabak lastikli döküntü servisle yolda kaldık tabii, kolkola girip yürüyerek inip çıktık yokuşu iki gün.

Ve sonra, birden hava -4'den 5 dereceye çıktı, yağmur geldi. Ah canım İstanbul, işte bu kadardı karı buzu güzel şehrimin. Hatta şu anda 10 derece hava, yağmur yağıyor, bütün kar kalıntılarını süpürüp temizliyor. Eh böyle olur İstanbul'un kışı.

Yılın ikinci haftası daha iyiydi sanki, normal iş düzenine alışınca, arada bir gün tatilden sonra toparlanmak zor oluyor herhalde ne bileyim, bu hafta 5 gün çalışınca ekstra bir mutsuzluk yaşamadım, normal derecede, her zamanki kadar mutsuz oldum :)))))

Bu hafta en minik kızçemiz Seval'in doğumgünü vardı. Bütün ekip toplandık, beraber mükemmel bir gece geçirdik, yedik, içtik eğlendik. Ben geçen sene aldığım gri yünlüyü giymiştim, Lady Charlotte, o paçoz elbiseyi hemen yakmamı, evde bile giymememi söyledi:)))

Kızçeler

Doğumgünü sahibi Seval, hepimize minik porselen cupcake kumbaralar hediye etti :) Bir de pasta yaptırmış, o kadar güzeldi ki, bayıldık pastaya:)

muhteşem pasta

yakılacak elbise :))))

Güllerle bezeli pastanın rengine de şahane değil mi? Meğersem Sevalcik internetten bir pasta fotosu bulmuş, götürüp işyerinin yakınındaki, Çağlayan'ın meşhur Petek Pastanesine fotoyu vermiş, onlar da "aaa yaparız abla" demişler. Tabii Seval de adamlar bu kadar kendinden emin konuşunca, herhalde yandan yemişini yaparlar diye pek meraklanmış. Ama sonuç mükemmel olmuş, pasta nefisti, kalpli minik mumlar da pek güzeldi:)Fıkır fıkır neşeli bir haftasonu dilerim herkese:))

xo xo

4 yorum:

 1. yahu yazık elbiseye yakma sakın :) ama hani kalın kumaş ya kalın gösteriyor ondan demiştir.
  Hem sıcacık tutar o mis :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet gerçekten nasıl sıcacık tutuyor oh miss :)) yakmam valla, ben giymezsem kedi giyer, sarınır sarmalanır, bayılıyor yünlü şeylere :))

   Sil
 2. Elbisen hiçte paçoz değil bence. Belki fazla sade ama benim gözüme batmadı şahsen. Yakışmış :) Pasta güzel görünüyor. Tadı nasıldı? Arkadaşına mutlu yıllar. Sana da geç kalmış bir iyi seneler. 2013 güzel geçsin :)

  YanıtlaSil
 3. Sağol Joey'cim. Pasta güzeldi, içinde bütün çam fıstıkları vardı:))
  Brm de mutlu, neşeli seneler diliyorum:))) bol kahkahalı geçsin:))

  YanıtlaSil

Yaz ki muhabbet olsun.