25 Aralık 2013 Çarşamba

Kate Alert : O Şapka Benimmiş Meğersem

Kraliçe 2.Elizabeth, 3 gün önce "artık vakit geldi" dedi, başörtüsünü bağladı, kadidi çıkmış kuru kocasını alıp bir trene atladı ve kışlık mülkü Sandringham'a gitti benim canımdan çok sevdiğim izleyenlerim.

Biliyorsunuz, Kraliyet ailesi, her kış Sandringham'da buluşup Noel'i kutluyor, teyze de kış tatilini burada geçiriyor. (Yaz tatilinde ise kuzeydeki Balmoral mülküne gidiyor, öğrenin bunları soracağım ileride)

ah canıımmm

Dün bütün aile Sandringham'da toplandı. William, Kate, bıdık prens George ve Harry beraber geldiler. Akşam William ile Harry, o civarın köylüleri ile geleneksel Noel futbol maçı yaptılar gazozuna.

Bu sabah aile evvela saat 9'daki özel ayine katıldı. Bej rengi manto giyen Kate'cik, omzuna da bizim şirketteki hep üşüyen kızlar gibi şalını sarmıştı.Kraliçe'yi  kuru erik gibi buruşuk yanaklarından öpen Kate, kayın-büyükannesi ile pek muhabbetli görünüyordu. Herhalde "ben de siz asilsiniz diye bebek kaka yapmaz sanmıştım, halbuki çatır çatır zıçıyor, kolum kalınlığında ve dört lüle" filan gibisinden sevimli bebek sohbetine tutuşmuşlardı:


Na böyle zıçıyor sizin torun teyze

Saat 11'de ise herkes cicilerini giydi ve resmi ayine katıldılar. Halk da etrafa birikmiş, aileye çiçekler veriyordu.

William ile Kate, el ele geldiler, pek hoş görünüyorlardı :


Alexander McQueen tartan kıyafeti ve Scarlett O'Hara'ya layık nefis yeşil şapkasıyla, Düşes Kate rüya gibiydi. Çok beğendim:


Geçenlerde bir hayır organizasyonu için Güney Kutbuna giden çokoprens Harry ise,kızıl sakalları ile çok yahşi görünüyordu. Ah canııımmm:

Teyzeyi de unutmayalım tabii. Hayır, kamış kafa Camilla'dan değil, kraliçe 2.Elizabeth'den bahsediyorum. Portakal rengi mantosu ile pek neşeli görünen kraliçe, kafasına o yarım dünya kürk kalpağı koymasaydı keşke:(  Kafasına Freddie Mercury'nin bıyığını koymuş sanki ahahahaa:)))


kürk giyme kraliçe!


Kiliseden yürüyerek malikaneye dönen kraliyet ailesi, günün devamında yiyip içip televizyon izleyerek, hediyeleri açıp eğlenerek vakit geçirdi.  Söylentiye göre birbirlerine çok ucuz ve komik hediyeler vermek adetleri varmış. Misal, zamanında Prenses Anne, kardeşi Prens Charles'a basuru rahat etsin diye şişme yastıklı yumuş klozet kapağı vermiş. Prens Harry, bizzat büyükannesi kraliçeye "Ain't Life A Bitch" yazan bir duş bonesi armağan etmiş:) Aslında buna inanıyorum, geçen sene izlediğim bir belgeselde, kraliçenin arkasında "It's cool to be queen" yazan bir yastık vardı, kesin Harry almıştır :)


Sanırım bu 2013'ün son yazısı olacak. Bundan sonra klasik sene sonu özetimi yaparım herhalde ne bileyim:)))


Beğendiniz mi Kate'i?

XoXo

4 yorum:

 1. Çok güzel bir yazı, keyifle okudum. Kate'in şapkası beğenilmeyecek gibi değil :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keşke Zara kopyalasa da ben de gidip alsam şapkadan:)))

   Sil
 2. oha bayıldım yaa. kayt diil mi işte bizim keyt <3 cudi, ekose ile tartan arsaındaki fark nedir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ekose desen, tartan kumaşın kendisine verilen isim canım:)

   Sil

Yaz ki muhabbet olsun.