19 Haziran 2014 Perşembe

Paris : Le café des chats

Paris'te Cuma günü öğle yemeğimizi Les Halles'deki minik bir İtalyan restoranında yedik, Paris'e gittiğinizde mutlaka buradan bir sandöviç veya pizza almalısınız. Hemen oracıkta iki üç tane plastik masadan birine sıkışıp yemelisiniz. Enfes bir yer : PRESTO FRESCO

PARİS İPUCU : Presto Fresco , 01 40 26 83 94 , www.prestofresco.fr

Etienne Marcel ya da Rambuteau metrosundan inip yürüyebilirsiniz bu restorana. O civar zaten çok güzel.
Akşam yemeğini de burada yersiniz belki :)))
Fakat benim size bambaşka bir önerim olacak. Rambuteau metrosundan inerek hemen ilerideki küçük Michel Le Comte sokağına dalın. Sanki birşey olmayan, boş, kendi halinde bir sokak gibi görünüyor ama biraz sabrederseniz muhteşem bir sürpriz sizi bekliyor:
LE CAFE DES CHATS : Kedi kafesi! Bu arkadaşlar, sokaktan kurtardıkları kedilere bakıp aynı zamanda kafe işletiyorlar.  İçeriye girerken bazı kuralları söylüyorlar size:

***Uyuyan kedişleri rahatsız etymeyin
***Kedişlere zinhar yemek vermeyin
***Yavruları zorla kucağınıza almayın

İçeri bir giriyorsunuz ki, her köşeye tünemiş kediler, horul horul uyumakta.
 Her koltukta bir yuva, her yuvada bir kedi, ya da canı isteyen masalara eşlik ediyor.Bu yuvanın her bir gözünde bir kediş uyumakta:)

ya da şanslıysanız kucağınızda uyuyorlar:)Bizim masamızda bir tane yumuk vardı, yarı uyanık olunca sevdik bir güzel:)Sonra yavrular da uyandı ve etrafta deli gibi koşup oynamaya başladılar:))Cuma akşamı olduğundan şöyle güzel bir peynir tabağı alalım dedik. Ben bira istedim, Liliana da şarap. Bol bol muhabbet edip gülerek kedi kafede güzel bir Cuma gecesi geçirdik.Bira olarak sadece klasik Fransız birası PARIS GALLIA veriyorlar. Bence denemeye değer!
Kedi Kafe'den ana yola çıkıp aşağı bakınca Notre Dame'ın tepesini görüyorsunuz. Bu yüzden metroya filan binmeden yavaş yavaş yürüyüp Hotel De Ville'in önüne çıktık.Notre Dame'ın önünde dansçı bir çift ateşli bir gösteri yapıyorlardı. Yani ellerinde halatlar, halatların ucunda alevler parlıyor, öyle ateşli :) Bildiğin ateş bükücü dansı yaptılar, harikaydı!
Paris'te bir yaz gecesi de böyle bitmişti işte:)

xo xo


4 yorum:

 1. KESİNLİKLE SENİN İLERİDEKİ İŞİN OLMALI BU ASLI :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım sanki yavaştan o ilerisi dediğimiz vakte geldik. Bende hala tık yok ama ne yapacağız:)))

   Sil
 2. allahım çok güzel! kedi kafesi! keşke burda da olsa.

  peynir tabağı da şapırt görünüyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım Japonya'da başladı bu kedi kafesi konsepti. Paris'te açıldığını duyunca kafama koymuştum gitmeyi:) Burada olur mu bilmem, sen ben gibi ama sermayeli biri lazım Çavlancım :))))

   Sil

Yaz ki muhabbet olsun.