10 Aralık 2014 Çarşamba

Kate Alert : New York, New York

Prens William ile canımız, bir tanemiz Düşes Kate; 3 günlük mini bir New York turu yaptılar sevgili seyirciler. 3 gün boyunca Prens William laci takımları üstünden çıkarmazken; Kate'cik 5 aylık hamile haliyle kılıktan kılığa girmek zorunda kaldı.

Prens ve Düşes, New York'a Pazar gecesi vardılar. Otele girmeden birkaç dakika durup gazetecilere poz verdiler.  Böylece Kate'in mantosunu görebildik. Mürdüm rengi, bukle kumaştan, hamileler için özel dikim idi mantosu:
Kate'in ayakkabıları:(


Ayyy bu model ayakkabı hiç sevmem. Üstelik sankim Kate bunlarla tek kale maç oynamış, deli gibi şut çekmiş sanki.. pek eski görünüyorlar; beğenmedim.

Otele girdikten yarım saat sonra yemeğe çıkan çiftimiz, uçak yolculuğundan hiç etkilenmemiş gibiydi. Biz olsak 3 saat yatar, yemeğe öyle giderdik, üstümüze de en gevşek taytımızla uzun kazak giyerdik:) Kate ise çarpıcı gümüş küpeler takmış, siyah bir kokteyl elbisesi giymişti.


Kate'in küpeleri hoşuma gitti; elbisenin çok benzerinden beş kere filan giymişti daha önce. O yüzden pek heyecanlandığımı söyleyemem.Pazartesi günü ikilimiz ayrı aktivitelere katıldılar. Prens William Washington'a gidip başkan Obama ile muhabbet etti. Artık doğru mu değil mi bilemem, pis günahları boyunlarına, William dedi ki, George doğduğunda o kadar heyecanlanmış; etrafında da öyle bir kaos varmış ki; kız mı erkek mi bakmayı unutmuş. Ulan başkana yaptığı goygoya bak koskoca prensin:)))

Kocayı başından atan Kate de, Harlem mahallesinde bir derneği ziyaret etti. Çocuklarla oyunlar oynayıp hediyeler paketledi.Ayy önlük gibi kapkara giyinmişti Kate, içim sıkıldı. Bir de manto hep üstünde, hiç çıkartmıyor. İçeri girince de mantoyla oturuyor... Buradaki mantık beni aştı. Pişersin evladım!


Neyse bari akşam William geldi, otelde kavuştular, Kate üzerini değiştirdi ve Hilary Clinton ile buluşmaya gittiler.

Tövbeler olsun, bu Hilary bunları gördüğüne çok sevinmişti:

Ahahahahahah:)))

Bu akşam için Kate gümüşi bukle kumaşran kısa manto ve siyah blucin tercih etmişti. Manto hep üzerinde kaldı. Karnını göstermeye mi utanıyor, nazardan mı çekiniyor anlamadım. George'a 8 aylık hamileyken mini etekli kıyafetlerle geziyordu. Hepsinin bu blogda kaydı var! Ahahahah:)))  Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu annem?


Küpeleri timsah şeklinde, uzun. Demdeğişik.

Kendilerini Hilary'nin anaç göğsünden kurtaran ikilimiz, Brooklyn'de bir NBA basketbol maçını izlemeye gittiler.Saha kenarında tezahürat yapan, patlak mısır yiyen, kiss cam'e el sallamakla yetinen çiftimiz, devre arasında Beyonce ve kocası Jay Z ile tanıştılar. (Meğersem Jay Z maç yapan takımlardan birinin sahibiymiş. Oha, muhabbete bak. Biri müstakbel kral, berikinin takımı var. Kimsiniz abi siz? Nasıl bi adamlarsınız siz anam? )Yalnız Amerikalılar bu tanışmadan ötürü pek heyecanlandılar, interneti filan kırdı hayvanlar neredeyse. Tuhaf bi kraliyet merakı var (!) bu Amerikalılarda, hiç anlamadım :))) 


Neyse biz işimize bakalım, maçtan sonra yok artık Lebron James ile tanışan kraliyet ailesine, üzerinde isim yazan formalar hediye etti meşhur sporcu.Sonra da vıjık vıjık terli koltuk altı ile Kate'i bir güzel sarmalayıp gazetecilere poz verdi! Yok artık Lebron James. Kate o sıcak ve yapışık ıslaklığın içinde ne hissetti ben bilemem. Ama bebeğe azıcık ter kokusu geçmiştir diye düşünüyorum:))))


Lebron'un ananın amı gibi yapış yapış vıjık vıjık koltuk altı ve kate:))

Salı sabahı, New York'da delice yağan yağmura aldırmayan William ile Kate; 11 Eylül anıtını ve müzesini ziyaret ettiler. İşte bugün Kate çok hoştu. 
At kuyruğu saç ve pembe Mulberry manto nefisti. Prens William da otelden ödünç aldığı şemsiyesiyle günün centilmeni seçilmişti.


11 Eylül anıtına çiçek bıraktıktan sonra çekirdek ailemiz, yine bir çocuklara yardım derneğini ziyaret ettiler. Burada gençlerin hazırladığı gösteriyi Prens William ayakta alkışladı. Aferim Wills.
Dernekten çıkıp bu sefer de bir resepsiyona katıldıklarında ise Kate mantoyu çıkarttı. Düz siyah bir elbise ve feci pahalı bir Cartier kolye ile kalıverdi. Kolyenin fiyatı hakkında çılgın rakamlar dönüyor, 50.000 Pound deyollar bilemem.


bu nasıl 5 aylık hamile?

resepsiyon çok eğlenceli geçmiş:)


Nihayet gece olunca, William ile Kate en güzel kıyafetlerini giydiler ve St Andrews Üniversitesinin 600. yıldönümü galasına katıldılar. Biliyorsunuz ikisi orada okurken tanışmış ve 10 sene beraber olduktan sonra evlenmişlerdi.


Kate daha önce giydiği harika Jenny Packham tuvaleti ile prensesler gibiydi. Keşke William da kilt giyseydi!Kate saçlarını toplamış, bir çift zümrütle bezeli harikulade elmas küpeler ve aynı takımın bileziğini takmıştı. Ay nefesim kesildi! Çok güzeldi be!


Bu kız prenses olmak için doğmamış mı sanki dostlar? Prens gözünün içine bakıyordu bizim arka mahalleden komşu kızı Kate'in :)))Peri masalının bir bölümü de böyle sona ermişti. Beğendiniz mi Kate'i?

xo xo


5 yorum:

 1. Sen yazarsın da beğenmez miyiz? Sence gelen bebek kız mı, erkek mi? Gelsin bakalım tahminler.
  Çenebaz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kız gelecek, adını Diana koyacaklar, kraliçe göt olacak:)))

   Sil
 2. kız kate bu elbiseyi 3. kez giyiyormuş diye çok yadırgamışlar:))) bide pembe paltosunun altına o ayakkabılar da gitmemiş tozlu gözüküyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence hamileyken yeni elbise almak istememiş, eskiyi bozdurup harcamış:))) iyi yapmış:)))

   Sil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil

Yaz ki muhabbet olsun.