29 Eylül 2016 Perşembe

Kate Alert : Kraliyet Kanada Turu 2.Bölüm

Selam dostlar.


William ve Kate'in Kanada turu yıldırım hızıyla devam ediyor, üstelik turun 3. ve 4. günlerinde Kate yine bomba gibiydi.


3.günde bizimkiler Kanada'nın Bella Bella bölgesine seyahat ettiler. Bu bölgede Kanada'nın Heiltsuk yerlileri yaşıyormuş ve devasa yağmur ormanları ile bezeli cennet bir köşeymiş. Hatta bizimkiler uçakla havadan yağmur ormanlarını gezeceklerdi ancak bu tur iptal edildi, çünkü çok yağmur yağıyormuş :)


Bu ziyaret için çiftimiz gayet spor ve rahat giyimliydi, gömlek üstü kazak atmışlar bildiğin. Bu aslında benim iş kıyafetim ama olsun. Kate'in botları da kızlık günlerinden kalma 12 senelik botlar. Maşallah taş gibiymiş gerçekten.
Bizimkiler gayet otantik bir gün geçirdiler, yerel dansları izlediler, gudik hediyeleri kabul ettiler. Yağmur ormanının kıyısından köşesinden bile olsa yürüyüş yaptılar. Tabii benim içim geçti bu esnada. Bu sportif faaliyetler ve blucin kombinleri değildi benim görmek istediğim.Aynı günün akşamı ise bizimkiler resmi bir kokteyle katıldılar. Kate'in daha önce giydiği sıkıcı kokteyl kıyafetlerinden ötürü pek ümitli değildim ancak kırmızılar içindeki Kate çok hoş ve zarifti. Preen isimli bir markanın yaptığı elbise ile Kate'in oldukça çarpıcı göründüğünü söylemeliyim. Kesinlikle çok beğendim.


İlla bir kusur bulacaksak, fermuar gizli değil, gayet ortada görünen bir fermuar idi. Bir de kırmızı elbise, kırmızı ayakkabı, kırmızı çanta biraz fazla geldi bana; aksesuarları metalik, gümüş vs en olmadı siyah seçebilirdi.Yine de sabahki paçozluğun üzerine bu rüya gibi elbise çok hoştu, aferim Kate!


Turun 4.gününde bizimkiler bu sefer de Kanada'nın Kelowna köyüne yolculuk ettiler. Bildiğin rock starlar gibi karşılandılar, millet yollara dökülmüş bunları göreyim diye. Kate bu ziyaret için Dolce Gabbana'dan yeşil bir elbise giymişti ve hoştu. Ancak saçlarına birşey olmuş, nazarlara gelmiş, maşalar tutmuyordu kadının saçını. Belki de nemden, bir sönükleşmiş kafası, bilemedim.

Güneş gözlüklerim şekil, önümden çekil


Ben öyle alttan flare etek hiç sevmem, bana da hiç yakışmaz.  Tabii Kate düdük makarna kadar sıpsıska olduğundan ona yakışmış. 

Kate ve William'dan önce, bu köye gelen son kraliyet ailesi üyesi kimmiş biliyor musunuz? Prenses Diana ve Prens Charles. Bu da ayrı bir hikâye, William Kate ile annesinin ayak izlerini mi takip ediyor nedir?

Neyse, bunlar bir üniversiteye gidip voleybol maçı izlediler, yine formalar hediye edildi bunlara. Acaba saraya dönünce üzerlerinde isim yazan formalarıyla güreş müsabakasına tutuşuyorlar mıydı? Bilemedim.

güleşelim mi?


Bu bölgenin deniz mahsülleri meşhurmuş, o yüzden bizimkilere zorla dayadılar mahsülü. Yiyip yiyip gidip arkada kusup gelmişlerdir herhalde:)
Bana yedirdiğiniz o şeyler yüzünden hepinizi kuleye hapsettireceğim veletler

Akşam olunca William ile Kate Okanagan Gölüne seyahat ettiler. Yahu bunların royal turları sayesinde coğrafya bilgim gelişti, ömrümde duymamıştım ben buraları.

Gittikleri yerde hava soğukmuş, palto giydi Kate o yüzden, iyi yapmış aferim. Bacakları donmuştur yine de. Saçını da toplamış arkada, eh maşa tutmuyor soğuktan ne yapsın kızcağız?
Burada yerlilerle, korucularla tanışıp yine yerel danslar törenler izlediler. Kafaları şişmiştir herhalde dan dun, bu kadar otantiklik fazla bir insana. Yazık lan, ne zordu royal olmak.


Kate'i beğendiniz mi bakalım?

xo xo
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yaz ki muhabbet olsun.