13 Ekim 2018 Cumartesi

BİR YORK PRENSESİ'NİN DÜĞÜNÜ

Yüzyıllar boyunca İngiliz hükümdarlarının  2.oğullarına York Dükü ünvanı verilmiştir. (En büyük oğlan Cornwall Dükü ve Galler Prensi ünvanlarını alıyor). Kraliçe 2.Elizabeth'in babası da York Dükü idi zamanında. Modern çağın York Dükü ise Elizabeth'in ortanca oğlu Prens Andrew idi. Gençliğinde bence Elizabeth'in çocuklarından en güzeliymiş, bu yere bakan yürek bakan Andrew.

Prens Andrew

Andrew 1986 senesinde, yani Seksenlerin doruk noktasında Galler Prensesi Diana alemleri kasup kavururken Sarah Ferguson diye bir kızla evlenmişti. Kız bir kadın diğerinden ne kadar farklı olabilirse o kadar farklıydı Diana'dan. Zaptedilmez kırmızı saçları gibi ateşli bir kişiliği vardı, klasik bir güzel değildi, üstelik yapılı bir kızdı.
Ne Andrew ne de Sarah o dönemde Diana gibi popüler olabildi. İngiliz halkı bunları hiç mi hiç sevmiyor, basın Sarah'ı her fırsatta yerden yere vuruyordu. Sürekli rüküşlüğü ile, hatta hamile olup doğurduğunda bile, kilosuyla dalga geçtiler.


Sarah ve Andrew 1991 senesinde ayrıldılar, 1996'da resmen boşandılar. Bu arada Sarah'ın Teksaslı bir adamla çarşaf çarşaf fotoğrafları yayıldı ortalığa. Fotoşlarda Sarah'ın üstsüz olması, adamın Sarah'ın ayak parmaklarını emmesi çılgın bir skandala yol açtı. O zamandan beri Sarah'ın kraliyet ailesinde en nefret edilen kişilerden olduğu söylenir.


İşte bu çiftin zamanında 2 tane kızları olmuştu, birbirinden çirkin 2 York prensesi dünyaya getirmişlerdi. Mazallah ben prenses olsam ama bu kadar çirkin olsam prenseslikten vazgeçer, üzerime duvar ördürüp manastıra kapanırdım.

Prenses Beatrice, Sarah Ferguson, Prenses Eugenie


İşte bugün bu kızlardan ufak olanı, Prenses Eugenie Windsor Kalesinde evlendi. Kocası Jack Brooksbank ile 8 senedir berabermiş. Pek yakıştılar maşallah:

Çifte kumrular


Düğün geleneksel olarak sabah saatlerinde yapıldı. Windsor Kalesindeki St George Şapeli harikulade çiçeklerle bezenmişti, düğünün renk skalasına, çiçek düzenlemelerine bayıldım.

@The Duke of York Twitter

@The Duke of York Twitter


Şapelin kapıları açıldığında en önce çiftin konukları gelmeye başladılar. Bir sürü ünlü düğüne davet edilmişti, hava çok rüzgarlıydı, hepsi şapkalarına yapışıp kiliseye koştular.


Naomi Campbell'ı görünce önce tanımadım, "kim bu güzel kadın?" diye düşündüm, sonra dank etti. Çok gösterişli ve şıktı sabık süpermodel.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Ricky Martin'in botoksları patlamış, suratı patetese dönmüş, onu da zor tanıdım. Ya da bu kraliyet ailesine dil uzata uzata çarpıldım, bunama geldi bana:

Embed from Getty Images


Prens Harry'nin eski kırığı Chelsy Davy bu düğüne de koşa koşa gelmişti. Hatırlarsanız geçen düğünde bunların godoşluğundan dem vurmuştuk :))) Chelsy'nin yanındaki diğer sosyetik ablanın ispanyol paçaları köşeleri önden dönüyordu. Şöför Nebahat Abla kılığında düğüne gelmişti resmen, o neydi kız?

Embed from Getty Images


Düğünde bu ablanın arkasına oturana da çok acıdım ahaha, ne koydun kız kafana? Sirklerdeki zavallı atlara taktıkları süslü sorguçlar gibiydi aynen şapkası. Kesin birinin gözünü çıkarmıştır :)

Embed from Getty Images


Rüküş İngilizlerin ardı arkası kesilmiyor, rabbim verdikçe veriyordu dostlar.

Embed from Getty Images


Bu da kesin çok kızmış, "neden sabahın köründe düğün yapıyorsunuz münasebetsizler! güzellik uykumu alamadım, ağzım yüzüm tövbe estağfurullah birşey oldu!" diyor:

maşallahlarca


Cara Delevigne hakiki şöför Nebahat benim dercesine smokin pantül takımıyla bu pek renkli düğüne katılmış. Bence Oz Büyücüsü filmindeki korkuluğa benzemiş. Aman herkesler pek bayıldı.

Embed from Getty Images


Kate Moss ise tarihleri karıştırmış, Harry'nin düğününe giyeceği yazlık takımla gelmiş yazık. Yanındaki katana da Liv Tyler. O da coğrafya öğretmeni kılığında düğüne katılmayı uygun bulmuş. Liv Tyler'ın kıyafetini Victoria Beckham hazırlamış dostlar. Kadının tasarımları bile suratsız görüyorsunuz.

Embed from Getty ImagesAyy bu kadar konuk yeter, kraliyet ailesine geçelim. Konuklar şapele girip oturduktan sonra aile yürüyerek gelmeye başladı, ne olsa dükkan onların, kaleden düz ayak iniverdiler şapele :)

Wessex Kontesi Sophie koyu renk tercih eden birkaç kadından biriydi. Çoğunluk capcanlı patlayan tonlarda giyinmişti.

Embed from Getty Images


Prenses Anne altın takılarla yeşil elbise giymişti.

Embed from Getty Images


Kızı Zara Philips ise nedense mavi mantosunun üzerine gri şapka takmıştı. Oldu mu şimdi!

Embed from Getty Images


William ve Kate, Harry ve Meghan ile berar geldiler düğüne. Ayy o Meghan'ın sıkıcı Givenchy'sinin sünepeliğine inanamıyorum, nasıl çirkin nasıl çirkindi. Bir de bütün parmaklarına altın yüzük takmış, dirseğine kadar bileziklerini takıp sergileyen kızlardan ne farkın kaldı?

Embed from Getty Images


Biricik Kate'miz ise vişne çürüğü Aleander McQueen elbisesi ve Philip Tracy şapkasının içinde nefes kesiyordu. Elbisenin rengi çok yakışmış, güler yüzü ve Kraliçe'den aldığı elmas küpeleri ile parlıyordu adeta.

Embed from Getty Images


Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Royaller de yerlerine geçtikten sonra gelin hanımın annesi ile ablası şapele geldiler. Sarah'ın yeşil elbisesi iyiydi ama şapkası çok komikti, Asteriks'in şapkası gibiydi aynen :)))

Embed from Getty Images
Kadın arabadan inince şapelin önünde bekleyen kalabalığa koşup insanlara sarılmaya başladı ahahaha asla bir damlacık royallik yok bu Sarah'da, ne yapsın elinde değil.

Onların hemen peşinden, Lady Louise eşliğinde minikler geldi, nedimeler ve içoğlanlar. Sonra bir felaket oldu, genç Lady Louise bir sürü veletle şapelin basamaklarındaydı, oracıkta bin kişi, online'da bütün dünya onu izliyordu. Çocuklar rüzgardan yürüyemiyor sırayla biri sonra diğeri yere düşüyordu. Tam merdivenler bitti, şapele kadar geldiler, bu işkence bitti derken Louise'in eteği şak diye kafasına geçmesin mi? Ayy kızın donlar fora oldu ahahahah, bir de Erşan Kuneri donu giymiş yazık, kocaman çirkin birşey. Bütün dünya bu sahneyi izledi. Yazık genç kız, üzülmüştür. Yine de soğukkanlılığını korudu, veletleri başarıyla içeri soktu. Ben hâlâ yazık kıza deyip gülüyorum, allah affetsin ahahahah.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

uçtu havaya eteği, ortaya çıktı yeteneği

Gelinden önce son olarak hükümdarın şapele girmesi gerekiyordu. Kraliçe bu torunun düğününde açık mavi renk giymeyi uygun görmüştü. Prens Philip de gene yanındaydı, baston gibi dimdirek yürüyüp geldi. Hani 2 gün önce ölmüş haberi yok, mezardan kaldırmışlar filan diyoruz da; Philip Elizabeth'den daha dinç. Kadıncağız törende hep sıraya yaslandı, Philip kazık gibiydi maşallah.


Kraliçe demişken, Sema arkadaşım bir yerlerde okumuş. Bu kraliyet düğünlerine gelenlere güvenlik sebebi ile tuvalete gidemezsiniz, bez takıp gelin diyorlarmış. Ahahahah, yaa olamaz böyle bir şey. Düşünsene orada papaz dua okuyor, burada kraliçe şarıl şarıl işiyor, ooohh, ooohh, sıcacık da oturuyor ondan sonra ahahahah

Embed from Getty ImagesKasabanın ucundan gelin hanımla babası York Dükünü taşıyan araba belirdi. Ben tabii Eugenie'ye laf sokacağım diye heyecanla bekliyorum. Daha ilk gördüğüm anda nefesim kesildi, arabanın içinde bile harika görünüyordu prenses.

Embed from Getty Images


Embed from Getty Images


Sonunda şapele geldiler ve Eugenie kesinlikle olağanüstü görünerek merdivenleri tırmandı. Gelinliği ömrümde duymadığım Peter Pilotto hazırlamış. Çok ama çok beğendim. Kraliçe babaannesinden kokoşnik tarzda zümrütlü bir tiara ödünç almış, şahaneydi tiara. Zümrütlü küpeleri ise yeni kocası hediye etmiş. Ay bayıldım kıza, bu dünya çirkini kız gözüme bir içim su göründü. Harikuladeydi.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Eugenie çocukluğunda skolyoz hastasıymış, yani omur eğriliğinden muzdaripmiş. 12 yaşında 8 saat süren bir operasyonla iyileşmiş. Gelinliğini hazırlatırken sırtındaki yara izi görünecek şekilde tasarım yapılmasını istemiş.

Embed from Getty Images

Baba kız şapele girip mihraba ilerlediler. Gelinle damat çok heyecanlı ve çok aşık görünüyorlardı, çocuklar eğlenmelerine bakıyor, büyükler gülümsüyordu. Çok sevecen, güleryüzlü bir havası vardı bu düğünün.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Nikâh kıyıldı, konuşmalar yapıldı. Meşhur Andrea Bocelli aryalar söyledi. Dua edip ilahi de okudular. Ben bu kısımlarda sıkıldığım için gidip yemek yedim. Ben yemekten döndüğümde Prenses Eugenie de Mrs Brookbanks olarak kocasının kolunda şapelden çıktı.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty ImagesAdet olduğu üzere bunları atlı arabayla Windsor köyünde gezdirdiler, zafer turu attırdılar yani. Yağmur yağacak diye kapalı bir araba seçmişlerdi, bu arabanın içinde Eugenie gerçek bir masal prensesi gibi görünüyordu.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Bu gerçekten favori royal düğünüm olabilir, çok eğlendim, inşallah size de anlatırken eğlencemi yansıtabilmişimdir. Bir daha kimbilir ne zaman bir kraliyet düğünü izleyeceğiz? O vakte kadar, Charlotte size selam söylüyor:

Embed from Getty Images


Embed from Getty Images


xo xo

26 yorum:

 1. Gecenin ikisinde bir yandan okuyorum, bir yandan da kimseyi uyandirmayayim diye yastığa gömüyorum yüzümü. Gözümden yaşlar akıyor Asliiiiiii.... o donlu sahnede bittim ben....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bittim bennn ahahahh. Bir keresinde etekleri uçuşan bir elbise ile işe gitmiştim. Akşam eve nasıl döneceğim diye kara kara düşünürken bir kı eteklerimi çengelli iğne ile birleştirdi. Oldu mu sana şalvar :))) öyle lap lap şalvarımla yürümüştüm eve kadar :))))

   Sil
 2. Ay aslı geberdim gülmekten harika dedikodu yapıyorsun 😀keşke daha çok Royal düğünü olsa ama sırada altınlı yeni gelinin bebeği var bence

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hamile mi diyorsun? Çaktı hemen beybiyi, uyanık megaaan:))

   Sil
  2. Teşhisinizi tebrik ediyorum. Bugün açıklandı, ilkbaharda tahtın 7. varisi geliyormuş. Seneye doğumdu, vaftizdi derken bizlere yeni dedikodu fırsatları doğuyor, yaşasın.😁

   Sil
  3. Meghan'ı sevmiyorum, doğumunu takip etmem. Kate doğuracağu zaman günlerce Lindo wing kapısını takip etmiştim :)))))

   Sil
 3. sabah sabah ( saat 9.30 herkesler uyuyor evde) sessiz sessiz kıh kıh diye
  ulan var ya magazin dergileri senin bokunu yesin, böyle bir yazı yoktur hiçbirinde al bunu koy dergiye
  başta kızın ailesi ile verdiğin bilgi vs. ben sarah zamanlarını anımsıyorum lan! tüh yaşladım anasını satim, çok eğlendim çok sonra bi daha okurum ben bunu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de hatırlıyorum, diana yıllarını yaşadık biz. Çoğu kişinin haberi yoktur kimin evlendiğinden diye anlatayım didim :) 😘

   Sil
 4. Sabah sabah çok güldüm. Allah da sizi güldürsün. En çok zavallı Lady Louise'e üzüldüm. 14-15 yaşlarında bir kız çocuğu ne de olsa. En hassas zamanları, herşey mükemmel olsun isterken böyle bir şey yaşayınca içi içini yemiştir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok üzülmüştür tam en hassas zamanları. Beatrice'e baş nedime dediler, çocukların başına onu koysalardı. O gözlerini kocaman açtı mı muma çevirirdi minikleri:)

   Sil
 5. Anaa donlu düğün, tam senlik olmuş kız, Allah gönlüne göre vermiş :))
  Aslında o rüzgar Gelgöt'ün düğünde olaydı, aynı durumu Gelgöt yaşayaydı sendeki mutluluk hobaaa, arş-ı alaya çıkardı hahaha :)
  Ay çok eğlendim Aslimu, Allah da seni eğlendirsin. Benzer performansı Oscar töreninde bekliyorum, yarıştıralım törenlerimizi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahahahahah bak nasıl biliyorsun arkadaşınıııı . Şu olay gelgöt megan'ın başına gelmeliydi, genç Louise hiç haketmemişti zavallıcık.
   Oscar törenini izleyemiyom ki o yüzden yazamıyom :(

   Sil
 6. Prenses'in güzel olduğunu ama hep yanlış giyindiğini, bakımsız olduğunu düşünmüşümdür. Neyse ki bu düğünde gerçekten güzeldi ve tam bir prensesti. Meghan Markle baksın ders alsın taze, zarif, sade gelin nasıl oluyormuş. Kate inanılmaz güzel olmuş. Umarım benzer renkleri tekrar üstünde görürüz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de prensesin çirkin olmadığını düşünenlerdenim, hatta Türkiye de yaşasaydı renkli gözleri, akça pakça teni ve güler yüzüyle hayli beğenilebilirdi.Sadece rüküş ve kendine neyin yakışacağını bilemiyor. Düğün kıyafetleri konusunda yardım almış olmalı ki hem gelinliği hemde akşam resepsiyonunda giydiği tuvaleti ve makyajı kendisine çok yakışmıştı. Garibim bencileyin kilo almaya meyilli, koca totolu ve göğüslü naapsın. Giydiklerine azami özen göstermesi ve ömür boyu yarı aç gezip spor yapması lazım. Ama yara izini saklamayıp aksine göstermesi hoşuma gitti. Skolyoz hastalarına ve ufak bir yara izi veya herhangi bir kusur için hayatı kendine zindan edenlere güzel bir mesaj vermiş oldu.

   Sil
  2. Gercekten kardesi daha cirkin bencede guzel gelin olmus ... giyimiyle de ilgili tabii ki. Onlar hep ailenin itilen tarafindan babalarinda bile bir mahzunluk var gozlerinde. Allah mesut etsin. Tiarasi ile gozleri de pek uyumlu olmus

   Sil
 7. Ay sonunda laptoptan bloga girebildim ve fotograflari da gordum simdi Meghan in melez bebegini bekleyebiliriz. Beklentim kirmizi kivircik sacli sutlu kahve renginde bir bebecik ... ingilterede kesin bahisler baslamistir. Aralikta gittigimde oynamasam mi acaba???

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay düşünsenize bebek bir doğuyor kapkara. Kraliçe şok

   Sil
  2. Melez olur herhalde, melezler de güzel olur. Bekliyoruz :)

   Sil
 8. Asıl bombayı kaçırmışsın, Robie Williams Türk kökenli eşinden olan küçük kızı çiçek kızlar arasındaydı ve Sarah Ferguson geçerken, “sen kraliçe misin?” sonra da “prenses misin?” diye bağırarak kadını şoke etti. Azcık da olaa türkün gıybet geni kendini belli ediyor ahah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazıyı yayınladıktan sonra gördüm, çok komikti :))

   Sil
 9. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil

 10. بسم الله الرحمن الرحيم عميلنا العزيز نحن نقدم افضل خدمات تنظيف المجالس والشقق بافضل انواع

  التنظيفات المشهود لها عالميا
  شركة تنظيف مجالس بالطائف
  شركة تنظيف مجالس بجازان
  شركة تنظيف مجالس بحائل
  ونحن فى خماتكم 24 ساعة على مدار الشهر

  YanıtlaSil
 11. Kdo dnes čte toto svědectví, měl by se mnou as mou rodinou slavit, protože to začalo jako žert pro některé lidi a jiní říkali, že to není možné. Jmenuji se ČENĚK ELIÁŠ a jsem z Prahy, ale s manželkou jsem se přestěhoval do Chicaga. Jsem šťastně ženatý s dvěma dětmi a krásnou ženou. Něco hrozného se stalo mé rodině, když jsem přišel o práci a moje žena opustila dům, protože jsem se nemohla dobře starat o sebe a o rodinné potřeby. a mých dětí v daném okamžiku. Podařilo se mi devět let, žádná žena, která by mě podpořila, abych se dobře postarala o děti. Snažím se poslat zkušební zprávu své ženě, ale ona blokuje mě z rozhovoru s ní Snažím se mluvit se svým přítelem a její rodinní příslušníci, ale stále vím, že by mi mohl pomoci a já jsem byl podání žádosti později tolik společností, ale stále to udělal neříkej mi, dokud nepřišel věrný den, že nikdy nezapomenu v mém životě. Když jsem potkal starého přítele mého, kterému jsem vysvětlil všechny své potíže a řekl mi o skvělém muži, který mu pomohl získat dobrou práci v Coca cola společnost a on mi řekl, že jeho kouzlo kolečko, ale já jsem člověk, který nikdy nevěří v kouzlo kolečko, ale já jsem se rozhodl, že ho zkusit a Drigbinovia mě poučil a ukázal mi, co mám dělat v těchto sedmi dnech oběda kouzlo. Řídím se všemi pokyny a dělám to, co mě požádal, abych udělal dobře .Digbinovia se ujistěte, že všechno šlo dobře a moje žena mě znovu uvidí po nádherné práci Drigbonovia. Moje žena mi zavolala s neznámým číslem a omluvila se a řekla mi, že mi opravdu chybí a naše děti a moje žena se vracejí domů a po dvou dnech Společnost, které jsem podal dopis s oceněním, nyní jsem manažerem společnosti v USA. Doporučuji Vám, pokud máte nějaké problémy, pošlete zprávu na tento email: doctorigbinovia93@gmail.com nebo WhatsApp ho na +2348144480786 a dostanete nejlepší výsledek. Vezměte věci za samozřejmost a bude to od vás. Přeji Vám to nejlepší.

  YanıtlaSil

Yaz ki muhabbet olsun.