21 Nisan 2014 Pazartesi

Kate Alert : Avustralya Maceraları

Son bıraktığımızda çekirdek Cambridge ailesi, Yeni Zelanda'ya baybay diyerek ülkeden ayrılmışlardı. 3 saatlik bir uçuşun ardından, kahramanlarımız Avustralya'nın en büyük şehri Sydney'e vardılar. Uçaktan annesinin kucağında inen küçük prens George, yine tüm bakışları üzerinde topladı. Kate ise Avustralya'nın milli renklerinden cart sarı Roksanda Ilincic elbisesi ile bir içim su idi. Uçakta üstünü değiştirmiş anlayacağınız.George'un karpuz kollu kıyafeti, babasının bebekken giydiği modelin aynısıydı resmen.

Gerçek prenses : Galler Prensesi Diana, karpuz kollu oğlu William ile


Resmi karşılamadan sonra bebeği dadısına postalayıp halkı selamlayan çiftimiz, meşhur Sydney Operasındaki resepsiyona katıldılar.  Yaptığı konuşmada William annesi Diana'yı anarak onun Avustralya'yı ne çok sevdiğinden bahsetti.

Perşembe günü (17 Nisan), kahramanlarımız Avustralya'nın "Blue Mountains" isimli nefes kesen dağlık bir bölgesine seyahat ettiler.Bu ziyaret için Kate, lacivert baskılı bir  Diane von Furstenberg elbise seçmiş, ayaklarına da o benim hiç sevmedim öküz gibi yüksek dolgu topuklarını giymişti.Onları bekleyen kalabalıkla tokalaşıp hediyeler kabul eden çiftimiz, kız izcilerle fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmediler. Bu kızlar pek şirindiler, fotoğraf çekilirken "peynir" değil "prenses" dediler:))
gözleriylen yidi bitirdi hakim bey!
Cuma günü ise turun en yoğun günlerinden biriydi. William ile Kate, Kraliyet Paskalya Festivalini ziyaret ettiler.Bugüne özel olarak Düşes Kate, Avustralyalı bir tasarımcının elbisesini giymişti. Panayırda güle eğlene dolaşan çiftimiz koyunların kırkılmasını izlediler, devasa lahanaları ve de balkabaklarını incelediler!


Panayırın ardından Dük ile Düşes hazretleri, ağır hasta çocuklara ve ailelerine destek olan bir hastaneyi ziyaret ettiler. Ailelere ve yavrucuklara moral vermeye çalıştılar. Kate burada bir konuşma da yaptı.

Hastaneden sonra da, bizimkiler Manly plajına gittiler. Allahııımmm kumsal ne güzeldi, herkes cıvıl cıvıl, rengarenk kumlarda sularda eğlenmekte idi. (Yahu sanki kendim gitmişim gibi anlatmaya başladım, eyvaaah)Plajda William ile Kate'e sörf tahtası hediye ettiler.Bu amcalar da, prens George'a mayo hediye etmek istiyorlardı ama Kate'in yanına yaklaşabildiler mi, haberim yok:)))

Cumartesi günü, Prens William ile karısı Kate, Queensland eyaletine seyahat ettiler. Burada Avustralya Kraliyet Hava Kuvvetlerini ziyaret ettiler.  William birlikleri denetlerken, Kate de asker eşleriyle sohbet etti. Artık ne konuştular o kadarını hayal edemedim:))
Kate, sık sık tercih ettiği L.K.Bennet markasından mavi gelinciklerle süslü bir elbise giymişti. Bu arada kare yaka modası çıktı da haberimiz mi yok dostlar?Daha sonra Brisbane şehrine gidip bir resepsiyona katılan çiftimiz, resmen rock starlar gibi karşılandılar. Binlerce insan bunları görmek için sokakları doldurmuştu. Kate ile William insanlarla tokalaşıp selamlaştılar, hediye oyuncakları, çiçek buketlerini kabul ettiler.


Pazar günü ise turun belki de en sevimli günüydü. Sabah erkenden Dük ile Düşes Hazretleri, Paskalya ayinine katıldılar. Alexander McQueen paltosu ve de Jane Taylor şapkasıyla, Kate şahane görünüyordu.

Ayinden sonra ise küçük Prens George'u alıp Taronga Hayvanat Bahçesine gitti bizimkiler. Efendim, bilby derler bir hayvancık varmış. Fare ile kanguru arası ufak bir şey. Soyu tükenmek üzere olduğundan korumaya almışlar, bir tanesine de George ismini takmışlar. İşte minik prens Pazar günü adaşı bilby hayvanı ile tanıştı dostlar:))


Bebeğin daha şimdiden William'dan çok saçı vardı:)))

Tanışma faslından sonra, yavru prensi dadıya postalayıp hayvanat bahçesini gezen William ile Kate, hayvanları besleyerek, sevip okşayarak pek eğlendiler. Ben en çok kolayı sevmiştim:)))


Ayyy anırma kulağımın dibinde keltoroş!Kate'in sarı elbisesini daha önce uzakdoğu turunda görmüştük.

Eveet, en çok hangisini beğendiniz bakalım?

xo xo

15 yorum:

 1. ay ay ay o alexander kabana bayıldım elbiselerin dekoltesi yok ya ilgimi çekmiyor ama o kaban jlet gibi hem süper hem zarif

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de ben de bayıldım kabana. ama şapkayla nefis görünmüyor mu? çok klas:))

   Sil
 2. Ben de paltoyu beğendim. Ama en güzel resim William'ın georginin başını öptüğü resim, içimin yağları eridi.
  Çenebaz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaa çok tatlılar değil mi, bugün de paparazzi fotoğrafları çıktı, kate bebeği omuzlarında hoplatırken:)))

   Sil
 3. Sen kare yaka falan demişsin ama ben Kate'in o mavi gelincikli elbisesini beğendim.
  Bi' de, yarın alışverişe çıkıcam, düşese pabuç almayı planlıyorum ki şu dolgu topuk pabuçları bi' daha görmeyelim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ya o dolgu topukları kışın sarayı ısıtmak için yaksalar yeridir. du bir Elizabeth'e çıtlatayım ben bunu beş çayımızda:)))

   Sil
 4. Slm Aslı, bence sen tekstil işini bırakıp geçimini Kraliyet ailesinin resmi bloggerı olarak sağlamalısın, senin gibisini Kate nerden bulacak ki:)) Resimlere bakınca bu dünyaya bir İngiliz olarak gelmek, hem de düşes olarak gelmek varmış diyorum. İşleri çok zor gerçekten!! Kolay mı bütün gün farklı farklı designer elbiseleri giyip çiçek kabul etmek, royal forcelarda seyahat edip devlet erkanları tarafından üst düzey karşılanmak, misafir edilmek, kendileri için düzenlenen eğlencelere katılmak ve dünya gündemini meşgul etmek:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahh ne güzel diyorsun:) Ama beni royal blogger olarak ilan ederlerse sert eleştirilerime de katlanmaları gerekir. Kocasına keltoroş, kaynanasına kamışkafa dememe razı gelirse ben de royal blogger olur, yazı yazarken şapkamı takarım artık:)))

   Sil
 5. "gönlümün son durağı, genç ömrümün baharı, sarı sarı, kimin yarı!"
  william seslendirdi.

  YanıtlaSil
 6. George cuk tay tay da mı dururmuş, aman da aman. Daha dün yenidoğan haliyle hastaneden çıktığını bilirim- snıf snıf :'(
  Duygusal türk anası

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hoppidi hoppidi taytaylıyor vallahi, bu yaşında yürür, sarayda oradan oraya koşar, kamış kafa Camilla'yı da tekmeler inşallahhh:))))

   Sil
 7. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 8. Aslı 2. kez slm, annem geçen hafta teyzemler, ziyarete Canberra'ya gitti, dün skype'da konuştuk. Senin Kate teyzemin kaldığı yerin tam karşısındaki misafirhanede kalıyormuş. Avustralya'da sabahtan akşama kadar canlı yayında bu ziyaret ve Cambridge ailesi haberleri veriliyormuş. En çok da kıyafetleriyle ilgili yorum yapılıyormuş.Millet sabahın köründe kaldıkların yerde kamp kurup dışarı çıkmalarını bekliyormuş. Teyzem arabayla geçerlerken Kate 'e el sallmış o da başıyla selam verip el salllamış. Cool ha:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cool mu??? Rüya gibi kızııımm , ne güzel yaa:))) süper tesadüf olmuş, ne unutulmaz bir hatıra:)

   Sil

Yaz ki muhabbet olsun.