30 Eylül 2014 Salı

Başka Olur Ağaların Düğünü

Ayyy, 53 yaşındaki taşçene George Clooney, geçtiğimiz haftasonu boyunca süren nümayişlerle evlendi, duymuşsunuzdur dostlar. Karısı Amal Alamuddin, Lübnan asıllı bir İngiliz. Kara kaşlı karagözlü bir Arap güzeli yani. Okuduğumuza göre meşhur bir aktivist, uluslararası tanınmış başarılı bir avukatmış Amal.


Amal'ın mezuniyet fotoğrafı

Biricik asil düşesimiz Kate, ikinci çocuğuna hamile olduğu için hiç ortalarda görünmediğinden, elalem ne giymiş muhabbetimizi Amal ile yapalım dedim. Farkettiyseniz Kate'in ilk hamileliğinde blogu ayağa kaldırmama rağmen, ikinci anonsta gıkımı çıkartmadım. Çünkü neden? Kızdım da ondan! Kate'in zamanlamasına kızdım! Cambridge Düşesi'nin 20 Eylül'de Malta seyahati vardı, tek başına yapacağı ve kraliçeyi temsil edeceği bu 2 günlük ziyaret, Kate'e önemli bir ivme kazandıracaktı ama Kate hamile olduğu ve midesi bulandığı için Malta'ya da William gitmek zorunda kaldı. Bu yüzden çok kızmıştım.

Kate olmayınca da kimi yazayım, bari Amal'ı yazayım dedim.

Evet, gösterişçi çiftimiz, Cuma günü kol kola, dudak dudağa Venedik'e geldiler. Amal kızımız, Dolce Gabbana elbisesi ve elinde taşıdığı kocaman şapka kutusuyla pek hoştu.


Cuma gecesi bunların rehearsal dinner dedikleri bi adetleri vardı, düğün öncesindeki gece verilen yemek. Ayol bizde kimsenin düğünden önceki gece yemek verecek mecali olmaz, yanlış mı düşünüyorum? Herkes kafayı kırmış olur:)))

Neyse işte, düğün öncesi yemeğinde Amal, kırmızı bir Alexander McQueen elbise giymiş, bizde de kınada kızlar kırmızı giyer ya:) Hem bacacıklarımı açayım hem de kuyruğum yerlerde sürünsün istediğinden böyle bir model tercih etmiş.

Cumartesi günü asıl düğünü yaptılar. Herkesin en merak ettiği kıyafet olan gelinlik Oscar de la Renta tasarımı çıktı.

VOGUE dergisinden, gelinlik provası. (Aniie Leibovitz)
Düğün ertesinde, biz evde Pazar kahvaltısında gri eşofmanlarımızı gere gere sucuk sahanına ekmek banarken, bunlar Venedik'te brunch yaptılar. Gelecek sefer kızçelerle kahvaltıya giderken hatırlatın, böyle giyineyim ben de:)

Düğün ertesi elbisesi Giambattista Valli:

Ama sizin de aklınıza O gelmedi mi, rica ederim söyleyin:)

Kabarık etekli ayşecik:)

Pazartesi günü de resmi nikah kıydırıp 4 gün 4 gece süren düğün merasimini bitirmişlerdi. Ne diyeyim, bu devirde koskoca kraliyet ailesi bilem 4 gün düğün yapmıyor bebeğim!

Nikah kıyafeti de Stella McCartney imiş diyorlar. Bu kıyafette tabii şapkayı çok beğendim:)Gördüğünüz gibi Amal hevesli ve heyecanlı, Clooney'in ise her yanı ağarmıştı. Yani bu kadar genç, başarılı, havalı bir kadın niye gidip kaşları bile beyazlamış George Clooney ile evlenir anlayabilmiş değilim dostlar.


Geri dön Kate :(


Hangisi beğendiniz?

xo xo


12 yorum:

 1. vay çok iyi bir habercilik örneği tebrik ederim:) ben nikah ile gelinliği beğendim. dantel çiçek kabarık filan neydi o öyle:))

  YanıtlaSil
 2. yav elbiseleri boşwer de aklımıza ne gelecek onu anlamadım ben

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yav Ayşecik yok mu, onun böyle kabarık etekli kötü açıkta bırakan elbiseleri yok mu. O gelecekti:)

   Sil
 3. ay ay ay bu kadar masum muydu!? :)))) ben neler düşündüm neler

  YanıtlaSil
 4. Ben komodin üstüne konan kitsch abajurlara benzettim. Peh, etyanak, koca kafa Clooney'de ne buldu acep gencecik kız, üstü bile kalsın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. genç, güzel ve havalıydı. Kluni ne kadan artis olsa da yaşlanmıştı. bilemedim ne buldu:)

   Sil
 5. Ulen...
  ''Gönül ota da konar boka da'' diye meşhuuuuur bi' deyişimiz vardır ya hani?
  Amal'ın ki ota konmamış işte :)))

  YanıtlaSil
 6. 1)şapkalı nikah kıyafeti mükemmel, gerisi tırt.
  2)Kate acilen sahalara dönsün, Judy de onu yazsın, onun tarzı da kıyafetleri de Amal(Emel herhalde) dan daha güzel
  3)George'a laf söyletmem, cami yıkılsa da mihrap yerinde:))))
  Çenebaz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ah o şapka yok mu o şapka, ne kadar bambaşka hale sokuyor kıyafeti yahu:)
   George iyiydi de, Batman olmayacaktı, o noktada beni kaybetti:))))

   Sil
 7. George yavrumun doğumgünü hediyesi kardeş olmuş desene. Acelesi neymiş ki?

  YanıtlaSil

Yaz ki muhabbet olsun.