7 Temmuz 2015 Salı

Prenses Charlotte'ın Vaftiz Töreni

Pazar günü küçük prenses Charlotte'ın vaftiz töreni, Kraliçe Elizabeth'in Sandringham mülkünde yapıldı. Törene sadece Kate ile William'ın aileleri ve vaftiz analarla vaftiz babalar katıldı. Yıllar evvel, William'ın annesi rahmetli prenses Diana'nın da vaftiz töreninin yapıldığı kiliseye başka kimsecikler alınmadı ama Dük ve Düşes, civar ahaliyi kilise önüne davet ettiler. Böylece halkımız yeni veliaht Prens George ile minik Charlotte'ı görebilecekti.


Kiliseye önce vaftiz ebeveynler geldi. Ardından Charlotte'ın dedesi Galler Prensi Charles ve biricik karısı kamış kafa Camilla halkı selamladılar. Camilla çok hoştu maviler içinde ama kilisenin bahçesinde etekleri kafasına geçti, amgöt oldu kadınceğiz yazık.

Camilla
Törene pembeler içinde katılan Kraliçe 2.Elizabeth her zamanki gibi hoştu.William, Catherine ve çocuklar, Sandringham köşkünden yürüyerek kiliseye geldiler. Alexander McQueen kıyafeti ve Jane Taylor şapkasıyla, Kate nefes kesecek kadar güzel ve zarifti. Kraliçe'den ödünç aldığı antika bebek arabası ile Charlotte'ı o getiriyordu. William ise oğlanı elinden tutmuş çekelemekteydi. Adeta filmlerden fırlamış, harikulade bir aile görüntüsüydü, ay bayıldım dostlar!

Ya bu Kate prenses olmak için doğmuş gerçekten bu ne zariflik, incelik ve hoşluktur ben bilemedim!

kuğu gibi valla


Törenden sonra aile kilisenin önünde toplandığında, Kate'in annesi ile kız kardeşi Pippa; kraliçe ile kocasına reverans yaptılar. Ay ay kadın kızını saraya ittirdi resmen ne yapsın, amuda bile kalkardı:))


püskevit versene teyze

Prens George'un, ihtiyar kraliçe ile muhabbete giriştiği de gözlerden kaçmadı.
Bu esnada arka plandaki gulyabani karakteri farkettiniz sanırım. George'un dadısı Maria Teresa Turrion Borrallo, mezun olduğu Norland Dadılık Kolejinin üniforması ile törene katılmış. Alın bakın görün de halinize şükredin, kadıncağızın kafasındaki gudik şapkayı anımsayıp Pazartesi sendromlarına tövbe edin a dostlar:)))

Evlere şenlik dadı

Tabii törenin yıldızı, pervasız tavırları ile Prens George idi. Özellikle kiliseden dönüşte biraz kudurdu. Komik ifadeleri ile pek sevimli idi geleceğin kralı.

Zavallıcığa, babasının 30 sene giydiğine tıpatıp benzeyen bir şort giydirmişler zaten, ibiş gibi dolaştı durdu etrafta küçük George:)bu ne yaaaa

Georgie

ne diyon baba, bi kulağımdan girdi, öbürüsünden çıktııı

İzlemesi pek zevkli bir törendi, Kate'e bayıldım, ya siz?


xo xo

4 yorum:

 1. Doğru demişsin. Çok zarif fotoğraflara bakarken mest oldum. Kıyafeti şahaneydi. Paşamızın son karelerde mız mız durmasının sebebi uykusunun gelmesi :) Fakat o dadı çok korkutucu insan tırsıyor :P Yazık çocuklara be elin ellerinde büyüyor cık cık cık....
  Senin sebebine merak eder oldum ben bunları yahu. Arada özlüyom bile gelip yokluyorum seni, hiç havadis yok Judy bir şeycikler yazmamış diye kederleniyorum bile :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dün yeni fotoğraflar çıktı, Mario Testino'nun çektiği resmi vaftiz fotoşları. Onları gördün mü canım? Galiba küçük kız Elizabeth ninesine benziyor eyvaaah. Annesinin güzelliği yerine babasının çirkinliğini alırsa ne yapacağız? Kate'e benzeyen bi pilemsesimiz olsun istemişken at suratlı başka bir Windsor kızı mı aldık? :))))

   Sil
 2. Allahtan Elizabeth'in eteği havalanmamış

  YanıtlaSil
 3. Allahtan Elizabeth'in eteği havalanmamış

  YanıtlaSil

Yaz ki muhabbet olsun.