11 Nisan 2016 Pazartesi

Hindistan 2.Gün : Yine Uçtu Havaya Eteği


Hindistan turunun ikinci gününde Kate ne giyecek diye heyecanla beklerken karşıma çıkan manzara epey hayal kırıcıydı. Bombay'ın girişimci gençleri ile buluşmalarında Kate, cep kapakları olan (meme kapağı?) bir elbise giymişti. Ayyy hiç beğenmedim. Kapakları kaldırınca da çok sünepe duracak, beline süslü püslü Hindu krişna bir şeyler taksaydın, ne bileyim nan:
Daha sonraysa şehir değiştirip başkent Yeni Delhi'ye geldi bizimkiler. Uçuşta Kate kıyafet değiştirmediği için aynı kapaklara maruz kaldık günün devamında. Bak o yakaya bile okeyim, yaka şirin, kapaklar değil, of yaa!
Yeni Delhi'nin merkezinde "Hint Kapısı" derler bir anıt varmış; Hindistan'ın savaş anıtı. İşte buraya çelenk koydu bunlar. "Yahu onbinlerce Hindu, İngiltere İmparatorluğu için savaşırken öldü, pis sömürgeciler, bir de gelmiş çelenk koyuyorsunuz" da demedi bir allahın kulu.


Hint Kapısı

Maalesef bu ciddi tören esnasında Kate'in o upuzun etekleri, nasıl olduysa uçup kafasına geçiverdi. Ayy çok ayıp oldu Hintli kardeşlere görüyor musun?
Adeta bir filmden fırlamış, hoş bir görüntüBzimkilerin bir sonraki durağı pek özeldi: Gandhi Smriti, Mahatma Gandhi'nin son yıllarını yaşayıp öldüğü eve gittiler!


Bu kutsal mekanda dolaşırken ayakkabılarını çıkarttılar ve bir de ne görelim?Kıııız, Kate'in ayakları ne olmuş öyle, tövbe estağfurullah birşey olmuş! Formu değişmiş ayağın, ayakkabıların şeklini almış, yazık yaaa!


Üçgen ayak Kate


 Gandhi'nin öldüğü yere gül yaprakları serperek turu tamamladılar:
Akşam üzeri ise, Prens William ile Kate büyükelçilikte, Kraliçe 2.Elizabeth'in doğumgünü şerefine düzenlenen garden partiye katıldılar. Kraliçe'nin doğum günü haftaya 21 Nisan'da ve 90. doğum günü şerefine Londra'da 5 gün 5 gece sokak partileri ile kutlamalar yapılacak.


Büyükelçilik kutlamasında ise Kate çok hoştu, beğendim kıyafetini. Temperley Londra  Modaevi tarafından hazırlanmış bu ipek organza takım:Bugünün en sevdiğim görüntüsü de işte bu, kraliçe büyük nine şerefine kılıçla pasta kestiler:

Eveeet, ikinci gün de böylece bitmişti. Beğendiniz mi Kate'i?

xo xo


15 yorum:

 1. Derleme yazısı pek hoş. :)

  YanıtlaSil
 2. bu kol boyu ile hiç bir elbise güzel olmaz olamaz. cık bu elbiseler olmamış

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hindistan'da daha fazla açılıp saçılamaz:) kısa kol işte ne var kız? :)))

   Sil
 3. meme kapakları:)))))) çok güldüm ama cuk oturmuş tanım:)))))
  Çenebaz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o kapakları yolasım vardı, ne gereksizdiler yaleppim:)))

   Sil
 4. ikinci kıyafeti ben de çok beğendim, özellikle o omuzlardan koltuk altlarına doğru siyah işlemeli inişleri mıhtişim.

  kapaklı olanın yakası bayağı sempatik aslında, o klasik elbiseye o spor kapakları ne demeye yaptılarsa.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o kocaman yakayı ben de sevdim, pek sempatik:)

   Sil
 5. Artik o cep kapaklarini ne zaman gorsem aklima meme kapagi gelcek ahahah
  TMZ internet sitesinde o ayaklarini koyup essek gibi No Pedicure yazmis. Pedicure e gelene kadar kimse o ayak ne dememis. Benim de aklima estetik mi yaptirtti parmaklarini mi yontturdu gibi sorular geldi valla gorunce. Ayy demek ki surekli topuklu giyince boyle oluyor:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayy acaba cinsiyetçilik mi yaptım, kadın düşmanı bir tazı mı yazdım diye üzülmüştüm. Ama ben pediküre takılmadım, kızın parmakları birbirine yapışmış, ayakkabı formu almış yazık yaa:(

   Sil
 6. Yanıtlar
  1. Vaaayyyy blogger arkadaşım küçük Çinli Özleeemmm:)

   Sil
 7. Ya ben kılığı kıyafeti geçtim, biri doktora götürsün yazık ya :/ O ayakların tedavi edilmesi şart yoksa sonu kesinlikle ameliyat :/

  YanıtlaSil

Yaz ki muhabbet olsun.