18 Kasım 2004 Perşembe

dabülü nedir?

Aslinda "Dabülü", tüm özelliklerini kaybetmekte olan bir ulusun, çağdaşlaşmak adına herşeyini (namusunu, malını, ülkesini) yitirme yolunda , "The" Marmara ile basladigi yolda, basın ve yayın yardımıyla ulaştığı önemli bir basamağın simgesidir.
Komik degil, ağlanması gereken bir olay...


Olay aslında basit bir Adres kodlama:

Gönderici telefonla adres sorar.
Santral "Hürriyet Medya Towers" şeklinde yanıtlar.
Towers'i anlayamaz ve santral anlamasi için kodlar ve mektup zarfi ekteki gibi gelir.

alalhım gelmiyo işte , sayın adminim bak şimdi de resmi koyamadık , vatana millete rezil olduk , boru olduk , dabülü bize kapak oldu iyi mi?

1 yorum:

  1. Bu ciddi bir mesele,sulandırmadan iki tane adam akıllı laf etmek ihtiyacı vuku buldu:
    Rustic'in yorumlarına katılmamak elde değil, bu kadar güzel bir dili nasıl oluyor da bu kadar tanınmaz hale getiriyoruz, küçümsenecek başarı değil Allah için. Her lafın içine; genelde ingilizce olan laflar sokmadan, derdimizi anlatamaz olduk. Öyle ki; yapılan espriler bile artık ingilizce kelime koymadan anlaşılamaz hale geldi. Halbuki tamamı Türkçe, adam gibi bir espri yapılsa yıllarca anlatılır... Bundandır ki, canım Anadolu'mdaki hoşluklar, yapılan nükteler nesillerden nesillere hala anlatılır. Bakınız Nasreddin Hoca... Ama zaman tüketim zamanı, espri yapılacak o da hemen tüketilecek.
    İçinde yabancı dil (ingilizce- yabancı dil deyince bir tek ingilizce anlaşıyor her nasılsa, bu da ayrı bir tartışma konusu) olmayan bir yer zaten artık ciddiye de alınmıyordur herhalde.
    Neyse, maksadım insanları germek değil; sadece çok güzel bir dilimiz olduğunu vurgulayıp, kıymetini bilmek istemek...

    YanıtlaSil

Yaz ki muhabbet olsun.