25 Şubat 2008 Pazartesi

Real Fiesta ile Oscar gecesi

Dostlar, her sene olduğu gibi Oscar töreni raporuma başlıyorum, ama başını kaçırdım, makyaj ödülü ile izlemeye başladım, o da LA VIE EN ROSE a gitti, ben o filmi nasıl izlememişim anlamadım gitti, en sevdiğim şarkı.

Ve en iyi yardımcı erkek oyuncu Javier Bardem (Havyar Badem) hımm, çok hoş, yakışıklı, zaten benim gibi yıllarca Cervantes'e gittiysen kesin birkaç filmini izlemişindir.

Töreni sunan adam da kim? tanımıyorum? Çok tatsız espriler yapıyor. Oscar törenini Billy Crystal sunduğunda çok beğeniyordum. Bir de programda ara ara verdikleri , eski kazananlar, eski filmler, belli bir temadaki biraraya getirilmiş sahneler vb, kolajları çok seviyorum, tarihi bir kişiliğim ne de olsa hahayyt.

İşte en iyi yardımcı kadın oyuncu oscarı sunuluyor, Cate Blanchett ne hoş. Diğer adaylar zenci, anoreksik, çeşit çeşit . Kazanannn anaa anoreksik ablam, evet evet sorunlu bir arkadaş, oscarın doğumgününü kutladı ayol, üzerime iyilik sağlık püahahahah. Bu arada kendisi from London, bilemiyorum hhahahaa

Şimdi iki tane kazma en iyi uyarlama senaryo ödülünü sunuyor, geçmişte kazananlara göz atınca , leave the gun take the cannoli, hey gidim hey, the godfather hakikaten uyarlamanın şahıdır bence, gayet piyasa işi romandan bir sanat eseri çıkartmak büyük iş.

Bu sene oscar'ın 80. yılı olduğu için çok hoş eskiye yönelik kolajlar veriliyor. Ben de ne kadar eski meraklısıyım, hatta en sevdiğim peynir küflü peynir püahahaah tövbe yarabbim, neyse devam edelim, şimdi akademi ödülleri nasıl dağıtıyor, çok eğlenceli bir şekilde bunu izledik.

İşte en iyi aktris ödülüne sıra geldi. Aaah Julie Christie, yani bir zamanlar Doktor Jivago'nun uğruna Sibiryalarda süründüğü Lara... İnanamıyorum Edith Piaf'ı oynayan Marion Cotillard ne kadar güzel bir kızmış. Bir diğer aday Laura Linney yıllardır her kategoride aday olur ama kazanamaz, ve kazanannnn işte güzel minik Fransız kızı kazandı! inanılmaz! Ağla zırla minik Amelie...
Ooo Jack Nicholson baba, filmlere adanmış bir konuşma yapıyor... bu güne kadar en iyi film oscarını kazanmış filmleri .... anlatacaktı ki NTV cart diye kesti, reklama girdi, bu kadar terbiyesizlik olmaz, şurada çok ağır bir laf edeceğim ama sitemizi 18 yaşından küçükler okuyorsa yazık, tarumar olmasınlar. Allah allah ya! Adamın lafının orta yerine reklam sokan zihniyetin alnının çatısına turrrup suyu sıkayım. Ay çok kızdım.

Hah! işte, yıllar boyu en iyi film oscarını kazanmış filmler. Mesela eskilerden izlediğim çok fazla, 2000lerden sonra biraz eksik, hatta sinemada izlediğim yok denecek kadar az, hepsini sonradan dvd'den izlemişim, çünkü artık yaşlıyım, yorgunum vb vb.

Ben bu töreni tuhaf bir sırayla izliyorum... Mesela eskiden en önce yardımcı oyuncuların ödülü sonra teknik ödüller sonra en iyiler verilirdi. Bu sene karışık bir sırayla gidiyoruz, mesela en iyi aktris ödülü verildi, araya bir sürü başka birşeyler girdi, neyse izlemeye devam edelim.

En iyi şarkı oscarı Disney'in sevgi pomarcıklarına değil, gariban bir takım tiplere verildi, oh olsun. ödülü de sunan John Travolta, greased lightningimiz, botokstan suratı tuğla gibi kalıp şeklinde görünüyor ayol.

Sıra geçen sene ölmüş olan sinema emektarlrını andığımız In memoriam'a gelmişti. Şu Hillary Swank'i de hiç sevmem.

İşte ilgilenmediğim ödüller geçip gidiyor

Harisonnnnn İİndiana Joness müziğiyle geldi, allaam muşmulaya dönmüş bu haliyle nasıl yine indy olacak , çatlayacağım meraktan. Harrison Ford en iyi orijinal senaryo oscarını sunuyor. herhalde kimin kazandığıyla ilgilenen yoktur hahahahyy

İşte geçmiş yıllarda en iyi aktör oscarını kazananların kolajı Marlon ile başladı, bir zamanlar herkesi genç ve güzelken görmek çok tuhaf . işte Al! O kazandığı zaman salon yıkılmıştı , ben de ayaktaydım, sene 1992, hey gidim hey. Johnny Depp'in de kaçıncı adaylığı, ne yapsa aday oluyor ama maş 3-1 bitiyor hep. Hımm Tommy Lee Jones'un herhalde son şansıymıştır ama geçmişler olsun. Ve kazanann Daniel Day Lewis. O da çok yaşlanmış, halbuki Last of the Mohicans filminde bizim sülalenin bütün kadınları tarumar olmuştu ayol. o boy pos, o gözler o saçlar, hepsi history olmuş şekerler.

Heyy Martin Scorsese, en iyi yönetmen ödülünü sunuyor. Çok acayip spoiler verdi ve ödülü de Coen kardeşler kazandı.

Son olarak en iyi film hangisiymiş onu öğreneceğiz, iişte kazanan yine tipitip Coen biraderler.

Bu çok sıkıcı oscar töreni de burada sona ermişti, bunun yüzünden uykusuz kaldığıma inanamıyorum hayret bir vaka !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yaz ki muhabbet olsun.