17 Ağustos 2009 Pazartesi

Tatil valizinin en mühim 5 elementi

Cuma akşamı tatile gidiyorum inşallah dostlar. Bu arada en önemli parçaları tamamladım, işte size tatil çantasının enn önemli 5 parçası (laptopun space tuşunu bozdum Tomb Raider oynamaktan, ara sıra bitişikkelimeler görürsenin ondan sebep:(( )

1-Kulak tıkacı

Bu tıkaçlar olmadan yaşayamam ben YAŞAYAMAM dostlar.

Süngerimizin doğal ortamındaki görüntüsü bu :


Süngeri işşaret parmağı ve başş parmak arasında nazikçe sıkıştırınız


Ve sonra uygun inceliğe ulaşan süngerleri kulakdeliklerinize sokunuz. Küp gibi sağır vaziyette uçuşan pirelerinizin sesini bile duymadan tossura tossura uyuyacaksınız.Valla benim için hayatın anlamı bu tıkaçları sokup sokup saatlarce uyumak.

2-Pikiniii

heeey çok güzel değil mi pikinimin renkleri? Hem arkadaki tokası da metal, böylece kırılmaz çıt diye. Tek fena yanı boyundan bağlı olması. Boyun askılarını sevmem, böyle kafam deve gibi aşağı yamuluyor sanıyorum hep. Neyse denedim askıları bağlamadan da bikini üzerimde duruyor. Ya kayıp düşüverirse? İşte sana hiç unutulmayacak bir tatil.


3-Seyyahat çantası
Şu elimde tutmakta olduğum çanta sayın seyirciler, Lady Charlotte ile hotellerde süründüğümüz yurtdışı seyyahatleri düşünerek aldığım bir çanta idi. İşte şu küççük çantanın içine diş fırçası, Sensodyne macun, kulak çubuğu, ayna, cımbız gibi ufak ama çok gerekli eşyaları koyuyor idim. Öndeki gözde çantanın takım terlikleri bile var. Çok işe yarıyor.
4-Havuç yağı
Aaaa, Nivea resmen böyle birşey çıkartmış, ben de görür görmez aldım, bol bol havuç yağlı güneş sütüme bulanıp karamaçaya dönmek istiyorum dostlar. Ama ne kadar yanarsam yanayım, 2 hafta sonra yine pambık gibi oluyorum amaaannn


5-Flip flop
En adisinden, eski 5 yıllık flip floplar, asla ayağımı vurmazlar ama bunların da çok paçozu çıkmış anacım.Flip flop çuvalımdan daha iyi durumda başka bir çift seçebilirim.Bunların dışında bolca temiz don ve birkaç tişört harika bir yaz tatili (deniz-güneş-kumsal) için yeterli olacaktır.
Fakat tatil hazırlığında çok önemli bir nokta daha var : Kediye bakacak birini ayarlamak şart. Neyse yan apartmanın kapıcısı Abdullah Bey ile anlaştık, hatta annem bugün Apo ile kediyi tanıştırmış :))) Biz yokken gelip mamasını verecek, artık 1 hafta dayansın bizim yavrucak canım.

10 yorum:

 1. aaaa ben geldiimde olmayacaksın o zaman. zaten bu sefer sadece 2 günlüğüne geliyor idim...

  YanıtlaSil
 2. yaa hay aksi
  sonra bir daha ne zaman geleceksin?

  valiz hazırlarken çok içim gitti, beraber seyahat edelim, lizbon'a viyana'ya gidelim diye pek içlendim charlottecuğum

  YanıtlaSil
 3. ayy pikinini üzerinde de görelimm bööle içi boş olmuyor :))

  YanıtlaSil
 4. off bikini süper ama bu straplez bikinilerle askısız dalgalara atlama..:)

  YanıtlaSil
 5. ah ah judiciğim 26 sında geliyorum 29u sabbahın köründe dönüyorum. inşallah yine, yeni ,yeniden dostum :)))

  YanıtlaSil
 6. Judycannnnnnnnnnnn, bol bol yeni maceralar bekliyoruz bu sene de. Kamuran'ın son bölümü ile yeni heyecanlar bizleri bekliyor anacığım....

  YanıtlaSil
 7. Kamuranın son bölümünü Çıtırlık'dan online yayınlayacağım canımm ahahahahah

  YanıtlaSil
 8. Evet evet bikinili görelim.. tamamen sanatsal valla. İyi tatiller judicik:)

  YanıtlaSil
 9. ehhh
  sahile vurmuş balina pozunda fotolarımı görünce fenalaşırsınız ama sonra hahahayyt

  YanıtlaSil
 10. Judy'im,

  Gelecek yaza zayıflamış olarak girersen, var ya tanga kesimli bikini altı ve üçgen bağcıklı üstlerini giymezsen seni oraya gelir döverim bebeğim beeea :)

  YanıtlaSil

Yaz ki muhabbet olsun.