12 Ekim 2009 Pazartesi

Kitabım geldi

QUEEN kitabım az önce çuvalla geldi, o kadar güzel ki, bebek gibi sarıldım kendisine, kucağımda oturuyorum, hiç bırakmak istemiyorum. Yemeğe çıkarken de dolaba kilitleyeyim bari.  İçi fotoğraf dolu, rengarenk, kocaman, muhteşem bir kitap. Akşama fotolar çekip gösteririm:))

God save the QUEEN

3 yorum:

 1. ben de çok uzun süredir aradığım bir kitap var idi bunu buldum, aldım cumartesi, çok mutluyum. Adı İşgal İstanbul'u. Vera Dumesnilin bir kitabı , bu kitabın özelliği o dönemin o dönem istanbulda yaşamış çok etkili yabancı bir askerin yine yabancı olan zevcesinin gözünden yazılmış olması. ve en güzel yanı da resimli. birde çeviren çok güzel çevirmiş , dili akıcı , ph 'ı 7 su gibi maşallah...

  işte bu yorumumla her queen postunu misillediğim gibi bunu da misillemiş oldum :)))

  rehavet içinde sucuklu yumurtamı pişirmeye gidebilirim artık.

  We will , We will rock you ...

  ps: ( we = ben'len memati :))))

  YanıtlaSil
 2. Ben de Polatı sevmeyi öğreneceğim zamanla değil mi :)))))

  Yaa ben de bir kitap aldıydım birkaç sene önce, İşgal Altında İstanbul diye, İstanbulu işgal eden Fransız askerlerinin çektiği fotoğraflar. Korkunç birşey , avrupalı askerler bizim sokaklarımızda, caddelerde, bütün şehirde, her delikteler. Hikaye gibi ama gerçekti bu ve çok yakın bir zamanda olmuştu.

  YanıtlaSil
 3. evet polat abin sana , tankla tüfekle olmasa da ülkemizin şu anda nasıl bir işgal altında olduğunu bir kerre daha hatırlatacak.onu sevmesende saygı duyacaksın hahahah:)))))))

  bu kitapta da böyle büyükadayı yunanlılar basmış, avrupa pasajı önünde ingiliz birlikleri, dolmabahçede mülteci barınakları tadında acı dolu fotolar var.
  ama bu kitap gerçek , yani uydurma değil.lakin ,az önce yazmasamda almış olduğum ikinci kitap olan şehrin aynaları elime yapıştı , işi gücü bıraktım bunu okuyorum.

  YanıtlaSil

Yaz ki muhabbet olsun.