27 Ocak 2011 Perşembe

Ezel 2. Sezon 18. Bölüm : GÜZEL VE ÇİRKİN

İş yoğunluğum artınca gecikmeli oldu bu haftanın yazısı.

Ezel'de tartışmasız ikinci sezonun en iyi bölümünü izledik bu hafta sevgili seyirciler. Oyun içinde oyun, planlar, kumarlar, katliam diz boyu, herşey mükemmeldi. Sonunda zevkle gülümseten bölümlerdendi yani öyle söyleyeyim:))) İzlemeyen çok şey kaçırdı yeğen! Bir de bu bölümde geçmişte geçen sahnelere tarih yazmadılar, bu dikkatimi çekti. Sonradan ellerine yüzlerine bulaştırdıkları için mi ne için acaba merak ettim?DİKKAT SPOILER!  

EZEL 51. BÖLÜM

GÜZEL VE ÇİRKİNBölüm Ali ile Ezel'in takışması ile başladı, sanki düşmanca tartışıyorlar gibi gösterdi ama sonra kamera bi döndü, barda karı kız muhabbeti yapıyormuşlar:))) Ezel Bade'yi alıp yürüyüşe çıktı ama Ali abi Azad'la konuşmaya cesaret edemedi.


Eyşan Cengiz'le yüzleşti nihayet. Meğersem Cengiz ona Bahar'ı Ezel'in öldürttüğünü söylemiş. Taa o zaman ihanet etmiş Ezel'e. Eh bu da onun doğası, öyle değil mi kardeş?? Eyşan hışımla evden çıkıp gitti.

Ezel, Badeciği yurda bıraktı ama içini açamadı bi türlü, Bade "ne soruyorsan cevabı evet" dedi ona.

Ezel'in telefonu çaldı, arayan Cengiz'di, bir fikri vardı Cengiz'in. Sabah olurken Ezel gidip Cengiz'le konuştu.

O günün gecesinde, barda toplantı oldu, Dayı geldi, dışarıda konsey kurdu bizimkiler. Şebo "hava alacağım" diye Badeciğin montunu giyip dışarı çıktı, bunları görünce izlemeye başladı küçük casus.


Ezel, Dayı ve diğerlerine Cengiz'in planını anlattı. Silah ihalesi için toplantı yapılacak. Dayı masada Yusuf Eğir'le el sıkışacak. Ali, Eğir'e yalakalık yapıp kafakola alacak. Sonra Tefo ile Cengiz'in işi başlıyor. Bunlar Ali'nin kafakolu sayesinde depoya doğru giderlerken, Cengiz yarım saat oyalayacak Eğir'in korumalarını. Plan işlerse Ali ile Tefo Eğir'i vuracak, sonra Ali'yi Cengiz'e verecekler.

Dayı burada dedi ki "Eğir'e son bi sözüm olacak, son nefesini verirken kulağına fısıldayın." Sonra güldü, "olay yerine ilk gelen ekip, ambulans, jandarma bizim kardeşlerimiz olacak."

Bunları duyan Şebo, paltonun cebinden Badeciğin telefonunu aldı, Cengiz'i aradı. Böyle de böyle senin planı tartışıyorlar diye anlattı gördüklerini.


Cengiz telefonu kapattı, Yusuf Eğir yanındaydı Cengiz'in. "Tamamdır, yediler. Seni sattığımı sanıyorlar" dedi Cengiz ona. Sonra aynı sahneleri bir daha ama bu sefer Cengiz'in kafasındaki plana göre izledik. Mükemmeldi kesinlikle dostlar. Dayı masada Yusuf Eğir'le el sıkışacak. Ali, Eğir'e yalakalık yapıp kafakola aldığını sanacak. Sonra depoya doğru yola çıktıklarında Yusuf Eğir'in adamları Ali ile Tefo'nun arabasına ateş açıp onları vuracak. Temmuz da Ramiz Dayı'yı indirecek. Bu sahneleri Cengiz öyle bir anlattı ki, Yusuf Eğir "yuhh o kadar da değil" dedi ahahahah.

Kenoş malikanesinde, gudik bir hastahane yatağında yatmaktaydı. Eyşan geldi yanına. Yüzleştiler. Kenan onun hala Ömer'e aşık olduğunu söyledi. Eyşan'ın tüm kötülüğüne rağmen Ömer'e aşık olmasını kendisinin de o kadar kötü olup yine de Eyşan'a aşık olmasına benzetti. Eyşan, onu kandıracağını, sevdiğini söyleyip koynuna gireceğini ama sonra onu düşmanlarına satacağını söylediğinde bile, bunu kabul etti Kenan. Çünkü Eyşan'a aşıktı. Eyşan da Ömer'e aşıktı. Öfkelenen Eyşan bir hışım çıkıp gitti.

Tefo, Ali, Azad Ezel'in odasında toplanmışlardı. Şebo kahve götürme bahanesiyle yanlarına girdi. "Artık aslanın inine giriyoruz, yarından sonra kıyamet kopacak, kimse yalnız gezmeyecek, herkes silahla dolaşacak. Bundan sonrası hızlı olacak: Eğir - Kaya - Kenan" konuşmaları duyunca ödü patladı tabii.

Ezel birkaç hafta önce Tefo'dan bardaki herkesin cv'sini incelemesini istemişti. Tefo birini yakalamış casus, o çocuğu kovdular. Ezel'in asıl merakı Bade'ydi ama. "CV'sinde tutarsızlıklar var, referanslar sahte, evi yok. Sadece cep telefonunu biliyoruz." dedi Ezel'e. "Takip et" dedi Ezel Tefo'ya.

Ertesi gün, toplantı günü idi. Eğir'le Cengiz toplantıya giderlerken Cengiz çok gergin olduğunu söyledi, Dayı yüzünden. Eğir "Ramiz'e daha önce de elimi uzattım, ağlaya ağlaya sıktı" dedi Cengiz'e.

Ezel'le Dayı da konuşuyorlardı araçlarında. Dayı "onlar beni yendiler zaten yeğen, devirdiler, kopardılar köklerimden, kaç kere yendiler hesabı unuttum" dedi. Sonra güldü. Bak Dayı gülüyorsa işin içinde bir iş var demektir, bunu artık öğrendik. "Haklısın hesabı uzun tuttum, seni de kullandım, ama inan bana, güç için değil, para için değil, bugün geldiğinde ayakta durmak için, dik durmak için. "


Ve böylece ihale işi için masa başına geçildi. Ted pek memnundu halinden. Cengiz birini arayıp "hazırlıklara başlayın" dedi. Yusuf ayağa kalktı, Dayı'ya hakaretler sıraladı. Geçmişte onu nasıl içeri aldığını yüzüne vurdu. "Küçük ortaksın sen artık" dedi. "Onca sene sonra adam olmuşsun, adamım olmaya hazır mısın" dedi ve Dayı'ya elini uzattı.


Dayı geçmişe döndü. Ancak bu hafta geçmişe dönme sahnelerinde tarih yazmıyordu dostlar

197?
Yusuf Eğir, Ramiz'i içeri almış, ona elini uzatmıştı. Ramiz tükürdü o ele. Eğir bi ışık açtı, duvarda camın arkası aydınlandı, arkasında Selma'yı getirtmişler. Ramiz delirdi. Sonra Selma'nın yanına bi adam girdi ve Selma ağlaya ağlaya soyunmaya başladı, işte o zaman Ramiz de ağlamaya başladı ve Eğir'in elini sıktı.


2011
Ramiz Karaeski uzandı ve Eğir'in elini tuttu, "fırtınada ağaçlar nasıl çatırdan bilir misin kardeş?" dedi, ve  birden  Yusuf'un elini inanılmaz bir güçle sıkarken ayağa kalkmaya başladı!!!! Evet, Ramiz Dayı strikes back! Ezel dizisinin en büyük tadı olan Ramiz Dayı efsanesi nihayet geri dönmüştü!!!


Masada herkes ayağa kalktı, Ramiz elini vargücüyle sıkarken moraran Yusuf ise iskemlesine yığıldı, "işte böyle!" dedi Ramiz Dayı. Ted hık mık etmeye başladı, Ezel ona bi tane yumruk çaktı. Cengiz'e "al sana Ali" dedi, Ali silahını gösterip gülünce Cengiz arkasına bakmadan kaçtı. Bu esnada Dayı hala Yusuf'un elini sıkmakla meşgüldü :))  Dayılar konseyi başkanı Necip "Ramiz ne yaptın, işi mahvettin" dedi. Dayı ona da ayarı verdi : "eskiden burası mert insanlar diyarıydı, şimdi çapulcuları toplamışsın. Eskiden sen çok konuşmazdın, şimdi çok konuşuyorsun. O zaman git söyle onlara. Ramiz Karaeski emaneti olan bu şehr-i İstanbul'u geri alacakmış de!"

Yusuf Eğir'in gözü dönmüştü öfkeden., "öldünüz siz, öldünüz" diye böğürdü. Ezel "hem de kaç kere, seninki ilk mi olacak?" diye yapıştırdı. Yeniden tekerlekli sandalyesine oturan Dayı "Kardeş" dedi ona "o ele bi baktır, yanlış kaynamasın" !!!!! Ve böylece çıkıp gittiler oradan.

Dönüş yolunda Ali gözünü dikmiş böyle bakakalmıştı Dayı'ya. Dayı güldü, "söyle yeğen, içinde kalmasın" . Ali yutkundu kocaman : "Noluyo lan dayı?" AHAHAHAAHAH Bu bölümün en güzel anıydı belki de bu an, Ali'nin eskiden nasıl her bölüm Dayı'nın oyunlarına kanıp göt olduğunu, noluyo lan diye kendinden geçtiğini hatırladık. Böylece Dayı'nın tedavisinin devam ettiğini, aslında ayağa kalkabildiğini ama iyileşebilmesi için kalkmaması gerektiğini vs vs öğrenmiş olduk.

Cengiz ile Yusuf Yusuf da hışımla dönerlerken Yusuf durdurdu arabayı, Cengiz'i dışarı attı, eşşek sudan gelinceye kadar dövdü. "Ezel'le ilgili ne varsa, yarın masamda olacak. Kenan'ın sakladıkları da dahil. Bundan sonra hayatın işime yaraman bağlı".

Ezel ve Tefo barda saldırı bekliyorlardı. Tefo yine de pek sevinçliydi, Ezel'in Bade'ye aşık olması onu çok mutlu etmişti. Bade eve giderken Ezel ondan Bade'yi takip etmesini istedi. Takip sonucunda Tefo kızın depo gibi acayip biryere girdiğini, içeri girmezden evvel de 2 adamla konuştuğunu gördü.

Şebo da eve gelmişti, ne yazık ki Temmuz onu apartmanın içinde kıstırdı, zorla eroin verdi Şebo'ya. "Ramiz'in evini bul"

Dayı'nın evinde Azad Ali'ye "nerede o cesur Ali" diye sordu, "babam yukarıda uyurken az kalsın beni öpecektin".  "gerekirse öperiz" dedi Ali abi ahahaahah o ne lan? Azad "geçti artık, ben vazgeçtim" deyip cıkcıkladı bi güzel:))


Ezel barda Eyşan'ı görünce şokla bok arasında gidip geldi. Eyşan ona Bloody Mary hazırlarken aşkını itiraf etti. "Biziz bu kanlı aşık, ödeştik artık, herşeyi unutup geldim,  herşeyi bıraktım sana geldim, sadece sana aşığım." Ezel "ben değilim" dedi, "ben başkasına aşığım" Sonra Bade'yi anlattı, öylesine biri olduğu için ona aşık olduğunu anlattı. Eyşan yıkılarak bardan kaçtı.


Yusuf Kenan'a gitti. "Ramiz heyeti ele geçirdi. Silah işini dağıttı. Herkes Ramiz döndü yapıyor. Niye indirmiyorsun bu herifleri? ne bekliyorsun?" diye şarladı. Kenan "aşık oldum" dedi. "geçen sefer aşık olduğunda ne olduğunu unuttun mu? Bazı adamlar isterlerse herşey olabilirler ama aşık olamazlar. Sen o adamlardan birisin." Kenan bıkkınlıkla "nasıl yardımcı olabilirim?" diye sordu. "Evet de, koparalım kafalarını tek seferde."

197?

Ramiz'in tutulduğu odaya Kenan girdi. Gözlük takmış, saçları arkaya taramış. O tatlı, içli çocuk, günümüzün canavarına dönüşmeye başlamış. "Bitti mi?" diye sordu ona Ramiz. "Bitti mi, yeter mi?" ."Ne bitmesi, daha yeni başlıyor" dedi Kenan Birkan.  "En az 20 yıl içerde kalacaksın, kulüpler, gazinolar, adamların, hepsi teker teker gidecek. Bu kadar da değil. Çocuklarının ölüm haberini okuyacaksın. Ama sen yaşayacaksın. Cezan bu! Beni yaşattığın gibi". Sadece bu da değildi Ramiz'in cezası. Hala camın arkasında yarı çıplak ağlayan Selma'yı gösterdi Kenan. "Bir daha önün yüzüne bile bakmayacaksın, gözgöze gelmeyeceksin. Yoksa ne olacağını biliyorsun".

2011
Yusuf "evet de" diye ısrar etti. "eskisi gibi, evet de!" Kenan Birkan "evet" dedi.Bade Ezel'in evine kahvaltıya gelmişti. Tefo onun anahtarını kopyaladı, sonra Ezel'e rapor verdi. "Dün gece yurda gitmedi, gittiği yer bizim işkencehaneye benziyordu" AHAHAHAHAH Ezel de "Bade işkenceci mi?" diye sordu. Ne yapacaklarını bilemediler, kız mutfağa gitmişti, cebinden telefonunu alıp son numaraları aramaya başladılar, AHAHAHAH çok komikti , karadeniz pidecisi filan çıktı, Tefo "ağdacı çıkacak" diye dalga geçerken , karşı taraftan Cengiz'in "yine mi sen?" dediğini duydular.

Yusuf Eğir Cengiz'e "casusunun yaşamasını istiyorsan haber ver, Vurkaç'a baskın yapılacak" dedi. Sonra da Ömer'in evine gideceklerini söyledi. Böylece Yusuf yazlığına giderken herkes temizlenmiş olacaktı.

Eyşan eve gidip çanta hazırladı kendine, biri gazete okuyordu koltukta, onu Cengiz sanan Eyşan "hiç konuşma Cengiz" diye terslendi, "asıl aşkıma gidiyorum" . Kafasını bi kaldırdı, Yusuf Eğir! Eyşan "oğluma gidiyorum" diye çıktı. Yusuf bodruma indi, meğersem Cengiz'in elini ayağını bağlamışlar, ağzını bantlamışlar. Yusuf ona, Eyşan'ın oğluna gittiğini, Mümtaz'ın evi havaya uçunca anneyle oğulun da beraber öleceklerini anlattı. Cengiz fıttırdı.


Barda Şebnem endişeden delirecekti, Tefo'ya söylesin mi? Söylemesin mi? Bade kaçtı fırsattan istifade.

Ezel Bade'nin mekanına gitti, hangar gibi bi yer, heryerde heykeller var. Bade gelince yüzleştiler.

Barda Şebo, Tefo'ya baskını haber verdi ve hainliği ortaya çıkmış oldu. Tefo dışarı çıktı, vuruşmaya başladı. Bu arada Cengiz de eli kolu bağlı arabayla ormana götürülüyordu.

Mümtaz amcaların evinde Eğir'in adamları şofbeni tamir etmişlerdi. Eyşan da orada idi, su soğuk akınca şofbeni açmaya gittiler, Eyşan düğmeyi çevirdi çevirdi, bişey olmadı.


Atölyede ise, Bade açıklıyordu Ezel'e durumu. Meğersem bu kız Güzel sanatlarda okuyor ya, burası atölyesiymiş, bikaç arkadaşıyla tutmuş, o adamlar da hurdacıymış, kızlara gözkulak da oluyormuşlar hem. Ezel'in gözü dönmüştü, herşeyi oyun sanıyordu, telefonundan düşmanını radığını söyleyince Bade montunu Şebo'ya verdiğini anımsadı. Böylece Ezel herşeyi anladı. Sonra birbirlerine aşklarını açıkladılar.

Yusuf Eğir Ezel'i aradı. "Vurkaç'ta olay oldu. Cengiz Belgrad ormanlarında intihar etti. Senin pederin evinde gaz kaçağı oldu. Anan, orospun, piçin havaya uçtu. Dayı'ya söyle, ben elimi uzattığımda elimi sıkmak gerek" dedi. Ezel "gerek yok , çatışmadan sağ çıkarsan kendin söylersin" dedi ve o anda Yusuf'un aracının önünde Dayı ve ekibi belirdi. Ali mermi manyağı yaptı Yusuf'un ekibini. Dayı ise minibüsten izliyordu. Ali Yusuf'a son kurşunu yollayınca Dayı" intikam gerçekten çok güzel şeymiş" dedi.Ve böylece Yusuf Eğir ölmüştü işte dostlar. Ama hani Dayı'nın son bi lafı vardı, o ne oldu, orasını atladılar mı anlamadım???.

MEĞERSEMMMM, Cengiz o arabadan kurtulmuş, Temmuz gelip kurtarmış onu (nedenini, niçinini sormayın, haftaya yeni bölümü izleyin) . Cengiz de hemen Ezel'i arayıp Yusuf'un yapacaklarını anlatmış. Böylece Cengiz Yusuf'tan intikam almış olmuş. Onun oyununu 2 dakika sonra dönüp ona oynamış. Allahhhhh muhteşem bir sahneydi dostlar. Sonra Cengiz çukur kazıp cesetleri gömmeye başladı.Herşey bittikten sonra, barda Tefo Şebnem'e "onlar gelmeden git" dedi.

Dayı'nın evinde Azad'la Ali konuşup anlaşıp aşklarını yaşamaya karar verdiler. Dayı ile Selma ayakta sırt sırta verip onları izlerken kendi aşklarını da tekrar yaşamış oldular.

197?
Ramiz artık hapiste, karısı onu ziyarete gelmiş, Ramiz aşkını anlatıyor, ama meğersem arka masada sırtı ona dönük Selma oturmakta, Ramiz onunla konuşmakta imiş, yüzüne bakması yasak ya, sırt sırta vermişler, ikisi de karşısındaki insanla konuşuyor gibi yapıyor ama sözleri birbirineymiş aslında. Masanın altında el ele tutuştular sonra. Peki sorarım size dostlar: Ramiz'in karısının suçu ne? 


Bölümün en sonunda ise Ezel Bade'yi eve getirip kör anası, deli babası ve çok bilmiş oğluyla tanıştırdı. Ve bu esnada bakkaldan mı neyse artık eve dönen Eyşan onları gördü. Acaba Eyşan neye karar vermişti?


xo xo


2 yorum:

  1. Bölümün en sonunda ise Ezel Bade'yi eve getirip kör anası, deli babası ve çok bilmiş oğluyla tanıştırdı

    buraya koptum

    YanıtlaSil
  2. ben Bade olsam arkama bakmadan kaçardım o deliler evinden:)))

    YanıtlaSil

Yaz ki muhabbet olsun.